Bár egyre több ígéretes technológia üti fel a fejét, a ma kapható okostelefonok egyik leggyengébb pontja még mindig az akkumulátor. Érdemes tehát úgy használni a készülékeket, hogy azokból a lehető legnagyobb üzemidőt lehessen kihozni. A sorozatunk első és második részében már több általános trükköt is mutattunk ehhez Androidon. Most következzen még néhány tipp.
Ne feledkezzünk meg a fényerőről
Az egyik legnagyobb akkugyilkos beállítás az, ha maximumra vesszük a kijelző fényerejét, és úgy is hagyjuk. Természetesen a legtakarékosabb az állandó kézi állítgatás lenne, de ezt manapság már túlzás elvárni egy átlagfelhasználótól. Éppen emiatt az automatikus fényerő használatát javasoljuk - a legtöbb mai készüléknél ez már finomhangolható is fölfelé vagy lefelé, tehát úgy tudunk számunkra megfelelő fényerőt beállítani, hogy az automatizálás előnyeiről nem kell lemondani.
Firmware és appok frissítése
A firmware és a telepített appok naprakészen tartása mindig jó ötlet. Nem csak a hibajavításokat kapjuk meg, de általában teljesítménybeli foltozásokat is, amelyeknek hála persze sokszor az üzemidő is javul.
A képernyő kikapcsolási ideje
Apróságnak tűnhet, de azért megéri foglalkozni a képernyő kikapcsolási idejével is. Amennyiben valaki nem szokta a bekapcsológombbal kézzel lezárni a telefonját, akkor 1-5 perces beállítás esetén az akku erejét pazarolja. Általában a 30 másodperces értéket ajánlott megcélozni, illetve rászokni arra, hogy ha már nem kell a telefon, akkor kézzel zárjuk le a kijelzőt.
Nem muszáj, hogy rezegjen
Mint minden funkció, úgy a rezgésért felelős motor is igényel némi energiát a működéshez. Ha valaki sok értesítést kap, és a szem előtt lévő telefonja folyton rezeg, akkor megfontolandó a rezgések kikapcsolása. Ilyenkor persze vigyázni kell, nehogy lemaradjunk a fontos hívásokról és üzenetekről.
Gyári akkuk
A legtöbb androidos telefonnál még a felhasználó által cserélhető az akkumulátor. Ez jó dolog, a vásárláskor azonban érdemes vigyázni, nehogy egy kevésbé ismert gyártótól vegyünk utángyártott energiaforrást. Ezek használata sokszor nem csak veszélyes, de még a gyári üzemidőt sem tudják produkálni. Ha cserére kerül a sor, csak a gyártótól származó akkut vegyük meg. Ezek általában drágábbak, de a megbízhatóság és a biztonság megéri a plusz befektetést.
Ti elégedettek vagytok az okostelefonotok üzemidejével?