Hirdetés

Így játssz Macen a windowsos játékokkal



|

Segítünk, hogyan lehet a legegyszerűbben játszani egy Macen is.

Hirdetés

Amikor a PC-s játékról beszélünk, akkor szinte kivétel nélkül a Windowsra gondolunk. Azonban egyre több játék és kiadó támogat más platformokat is, például a Maceken futó OS X rendszereket. Egy windowsos játékot rengeteg módon lehet futtatni egy Macen, hiszen 2006 óta gyakorlatilag inteles PC-kről beszélünk. 

Hirdetés

Mutatunk néhány remek megoldást a Macen való játékhoz. 

 

Játék egy Macen, közvetlenül

Ahogyan a Linux, úgy az OS X is egyre jobban vonzza a gamereket és a fejlesztőket. Míg régen nehéz volt Apple gépre játékot találni, addig most szinte biztos, hogy egy megvásárolt játéknak lesz maces verziója is, amiért persze nem kell újból fizetni. 

 

Van, hogy nem kell sokat keresni

 

A natív megoldások esetén elsősorban a digitális játékáruházakra kell gondolnunk. A nagyobbak közül szinte mindenki támogatja a Macet, így szóba jön a Steam, a Battle.net, az Origin és a GOG.com Downloader is. Amennyiben egy címet már megvásároltunk, és annak van maces kiadása is, akkor azonnal hozzáférhetünk, felár nélkül. Természetesen ez fordítva is igaz a windowsos verzióval. Keresni pedig nem csak az áruházakban érdemes, többek között a Minecraft is támogatja az Apple gépeket. 

 

A Windows ereje

Ha valami tényleg csak Windowson fut, akkor bizony Windowsra lesz szükség. A legegyszerűbb a Boot Camp segítségével feltelepíteni egy Windows operációs rendszert, majd ha játszani akarunk, ebbe mindig bebootolni. Ennek a megoldásnak a segítségével úgy tudunk játszani, mint egy normál windowsos laptopon, a sebesség feláldozása nélkül. Trükközni sem kell, elvégre a Boot Campen keresztül egy teljesen hétköznapi Windows rendszert kapunk. 

 

Virtuális Windows

 

Kevésbé egyenes megoldás egy virtuális gép használata. Természetesen Macen keresztül is lehet virtuálisan Windowst futtatni, ami nagyon kényelmes megoldás. Ilyenkor azonban nem tudjuk az erőforrások teljes egészét kihasználni, hiszen azok meg vannak osztva a két rendszer között. Egy játéknál ez pedig komoly hátrányt is jelenthet. Ahol nincs szükség 3D-s gyorsításra, ott ez a módszer is jó, de hasznosabb inkább egy rendes Windowst telepíteni

 

Trükkös alternatívák

A fentiek mellett léteznek további alternatívák is. Amikor például nem elég erős a Mac és elég hely sincs rajta, akkor nem jó megoldás a Windowst felrakni rá. Ha van viszont mellette egy játékra alkalmas windowsos PC, akkor jöhet a Steam in-home streaming funkciója, amelynek segítségével a Windowson futó játékot tudjuk streamelni a Macre. Ilyenkor a Macet használjuk, de a munka nehezét a windowsos gép végzi. Persze ebben az esetben ugyanazon a helyi hálózaton kell legyen a két gép, így ez nem mindig ideális felállás. 

 

A Steam is segíthet

 

Ahogyan Linuxon, úgy Macen is futtatható a Wine. A nyílt forráskódú megoldás sokra jutott a Microsoft nélkül, ugyanakkor messze nem tökéletes. Van, hogy egy-egy játék nem fut vagy csak hibákkal megy. Sokszor trükközni is kell, és a Wine frissítése után is adódhatnak kellemetlenségek. Van olyan is, hogy egy-egy újabb címet sehogyan nem lehet elindítani. A Wine inkább akkor megfelelő, ha csak kevés játékot futtatnánk, és van türelmünk utánanézni, hogy vajon fognak-e működni rendesen. 

Ne feledkezzünk meg az igazán régi játékokról sem, amelyek Windows mellett Macen is életre kelthetőek. A méltán népszerű DOSBox ugyanis nem csak a Microsoft, de az Apple rendszere alatt is el tudja indítani a koros klasszikusokat. 

 

Ti mivel szoktatok játszani Macen?

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.