Hirdetés

Hogyan e-mailezz névtelenül?



|

Az igazán anonim levelezéshez nem elég, ha készítünk egy aliast vagy egy másodlagos fiókot a Gmailben vagy az Outlookban. Megmutatjuk, hogyan lehet valóban névtelenül levelezni.

Hirdetés

A mindennapok során adódhatnak olyan helyzetek, amikor névtelenségbe szeretnénk burkolózni a weben, és így természetesen anonim módon intézni a levelezésünket. Ha kellően körültekintőek akarunk lenni, akkor mindez a gyakorlatban korántsem olyan egyszerű, mint azt elsőre gondolnánk

Hirdetés

Egy outlookos vagy egy gmailes fiókban hiába hozunk létre egy aliast, azzal nem tudjuk elrejteni, hogy igazából kik vagyunk. Léteznek ugyan anonim szolgáltatások, mint a viszonylag friss Leak vagy a Hide My Ass (http://justleak.it/index és https://securemail.hidemyass.com/), de az első csak küldésre, a második csak fogadásra szakosodott. A megoldás az utóbbi időkben egyre népszerűbbé váló Tor böngészővel kezdődik. 

 

Segít a Tor

A Tor böngésző a Mozillától jól ismert Firefoxra épül, de átirányít minket egy sor szerveren. Mire elérünk a célhoz, addigra gyakorlatilag képtelenség visszanyomozni, hogy kik vagyunk, vagy honnan böngészünk. Mindennek ellenére a Tor ugyanúgy működik, mint a többi böngésző, csupán az indításkor kell néhány másodpercet várni pluszban arra, amíg a program csatlakozik a Tor hálózatához. A biztonság jegyében az alkalmazás nem épül be a gépünk rendszerébe úgy, mint a többi program. A telepítés után csupán egy mappát kapunk, amiben benne van a futtatható böngésző. Ha nagyon alaposak akarunk lenni, akkor használjuk egy pendrive-on keresztül, kombinálva egy valóban névtelenséget nyújtó e-mailes szolgáltatással, a Hushmail levelezőjével. Ennek a használatához semmilyen személyes adatot nem kell megadnunk, a Tor böngésző pedig gondoskodik róla, hogy még helyileg se legyünk beazonosíthatóak. 

 

A négy lépés

Kattintsunk rá az alábbi hivatkozásra: https://www.torproject.org/projects/torbrowser.html.en#downloads. Töltsük le a gépünkre a Tor böngészőt. A telepítéskor egy mappát kapunk, amiben benne van a futtatható program. A legnagyobb biztonságért ezt használjuk egy pendrive-ról.

 

Indítsuk el a Tor böngészőt. Mielőtt betöltene, megkérdezi, hogy az internetkapcsolatunk cenzúrázva van-e. Magyarországról alapesetben nem szükségesek további beállítások, ezért válasszuk az első opciót. Ezután látogassunk el a Hushmail weboldalára: https://www.hushmail.com

 

A regisztrációs űrlap kitöltése után lehetőség van a prémium szolgáltatás megvásárlására. Amennyiben erre nincs szükségünk, akkor a jobb oldalon találjuk az ingyenes használati lehetőséget biztosító gombot. Miután erre rányomtunk, jelentkezzünk be a beállított névvel és a hozzá tartozó biztonsági kifejezéssel.

 

A bejövő levelek mappát látjuk, illetve azt, hogy 25 megabájtnyi tárhely áll ingyenesen a rendelkezésünkre. Névtelen levelet a Compose-ra kattintva írhatunk, ilyenkor pipáljuk be az Encrypted felirat melletti dobozt is, hogy az e-mail titkosított formában legyen elküldve. 

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.