Hirdetés

Az 5 legjobb képmegosztó



|

Fényképezz okostelefonnal vagy komoly géppel, megmutatjuk hol érdemes megosztani az elkészült képeidet.

Hirdetés

Attól függetlenül, hogy valaki fényképezőgéppel vagy okostelefonnal szokott fotózni, manapság szinte biztos, hogy bőven van képe a mobilkészülékeken, a PC-n és a közösségi oldalakon is. De mi a helyzet akkor, ha telefont, gépet cserélünk vagy éppen csak egy helyről akarjuk elérni az anyagokat? Jó megoldás lehet egy képmegosztó oldal, főleg, ha olyat választunk, ami extrákat is kínál. Ezek segítségével gyakran gyorsan és egyszerűen rendezhetőek a fotók, na és persze a megosztás is villámgyors. 

Hirdetés

A választásnál sok mindent figyelembe lehet venni, a legfontosabb mégis az, hogy mennyi tárhelyre van szükségünk. Természetesen érdemes kisebbel kezdeni, elvégre bővítésre majdnem mindenhol van lehetőség felár ellenében. 

 

Photobucket - szerkesztéshez

Amennyiben az elkészült anyagokra ráfér némi csinosítás, akkor jó választás lehet a beépített szerkesztőeszközöket kínáló Photobucket. A segítségével megszabadulhatunk a vörösszemektől, vághatjuk a képeket és élesíthetjük is azokat. Vannak szűrők, a megosztott albumokba pedig akár videót is szöveget is rakhatunk. 

 

Photobucket

 

A Photobucket meglehetősen nagy közösséggel rendelkezik, így ha meg szeretnénk osztani a nagyvilággal a képeinket, akkor címkék segítségével ezt könnyen megtehetjük. Alapesetben 2 gigabájtot kapunk ingyen, de a mobilos apphoz plusz 8 gigabájt jár. Van automatikus szinkronizálás, privát albumok és teljes méretű fel-és letöltés. 

 

Flickr - fotók a végtelenségig

Nehéz felülmúlni a Flickr ajánlatát, vagyis 1 terabájtnyi tárhelyet, ingyen. Jó hír, hogy a maximális felbontás sincs korlátozva, és 1080p-s videók is feltölthetőek. A kollekciók mellett címkék és kulcsszavak is vannak, több szempont szerint is lehet keresni. A szerkesztésről itt sem kell lemondani, a kezdőkre szabott felületen ráadásul szűrők, effektek, matricák és keretek is vannak. 

 

Flickr

 

A megosztásra a Facebookon, a Pinteresten, a Tumblrön és a Twitteren is van lehetőség, ugyanakkor a Flickr közönsége önmagában is elég nagy: percenként 3000 fotót tesznek közzé. Ingyenesen 1 terabájtot ad a Flickr, de évi 50 dollárért a hirdetésektől is meg lehet szabadulni. Van okostelefonos app, a képek láthatósága korlátozható, és teljes méretben is működik a le- és feltöltés. 

 

500px - a felfedezőknek

Az 500px nem a családi fotókról szól, itt inkább lenyűgöző és szerkesztett képek közzétételére törekednek tájakról, állatokról, emberekről. A böngészést kulcsszavak segítik, az első kiválasztott kategóriák alapján pedig hasonló ízlésű felhasználókat is javasol az oldal. 

 

500px

 

A prémium fiókokhoz külön portfóliós oldal is jár, illetve lehetőség van az egyes képek eladására, megvásárlására is az oldalon. Az ingyenes fiókra heti 20 képet lehet feltölteni, teljes méretben is. A képek láthatósága itt is korlátozható. 

 

Google+ Fotók - amit a Google ad

Nem szabad megfeledkezni a Google megoldásáról, a Google+ Fotókról sem. Ebben számos ügyes ötlet teszi színessé a használatot: az automatikus mentés és helykövetés bekapcsolása a Google+ appban például egy külön slideshowt készít az eltérő helyeken - például nyaraláson - készített fotóinkból. A sorozatlövéssel rögzített anyagokból automatikusan mini animációt kapunk, és természetesen vannak albumok is. 

 

Google+ Fotók

 

A fotók láthatósága szabályozható, illetve van lehetőség az alapvető szerkesztési funkciók használatára is. Van mobilos app, és a teljes méretű képek kezelése is megoldott. Tárhelyként a Google által egységesen osztott 15 gigabájt áll rendelkezésre, amit a Gmail és a Google Drive is használ. 

 

Facebook - a közösség erejével

A Facebook alapvetően nem egy képmegosztó, azonban az idők során sokoldalú eszközzé fejlődött. A legnagyobb előnye az lett, hogy hihetetlenül nagy felhasználói táborral rendelkezik - ha pedig publikusak a fotóink, miért ne osztanánk meg épp az ismerőseinkkel azokat. A feltöltéseket semmilyen tekintetben nem korlátozza az oldal, a felület egyszerű, és az egyes képek külön is elküldhetőek, megoszthatóak. Az albumok láthatósága itt is szabályozható. 

Negatívum viszont, hogy a Facebook nem igazán a privát képtárolásra való, ráadásul a képeket 2048 pixel szélesre butítja az oldal a legjobb esetben is. 

 

Facebook
Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.