A VPN-ek sok esetben jelenthetnek biztonságot a böngészés során, főleg akkor, ha nyilvános Wi-Fi hálózaton keresztüli hozzáférést használunk. Egyes szolgáltatások nagy hátránya, hogy kézi beállításokat igényelnek, ilyenkor pedig játszani kell a Windows beépített VPN-kliensével vagy egy harmadik féltől származó klienssel, mondjuk az OpenVPN-nel.
Természetesen sokkal jobb egy kényelmes megoldást választani, amikor elegendő egyetlen programot letölteni, azt elindítani, bekapcsolni a szolgáltatást egy kattintással, és böngészni. Mutatunk három ilyen VPN-t, amelyek közül ráadásul mind rendelkezik androidos és iOS-es programmal is, az asztali kliensen felül.
Tunnel Bear
A Tunnel Bear a legnagyobb fokú egyszerűséggel igyekszik felhasználókat szerezni magának. Elegendő elindítani az alkalmazását, rányomni a bekapcsológombjára, majd miután az app kékre váltott, védve vagyunk. Közkedvelt VPN azok számára, akik azt akarják elhitetni a világgal, hogy Amerikából interneteznek. Havi 5, évi 50 dollárba kerül, és három eszközön biztosít VPN-hozzáférést. Az ingyenes változat havi 500 megabájtos adatforgalmat biztosít.
CyberGhost
A Tunnel Bearhez hasonlóan a CyberGhostban is csak egy nagy gombot kell megnyomni a képernyő közepén, és a VPN aktiválva van. Az ingyenes verzió sebességbeli korlátozást alkalmaz, míg a havi 7, évi 70 dolláros prémium csomag ötször gyorsabb, és segít megválasztani a kilépési országot. A prémium plusz csomag 11 és 110 dollárért már 5 eszközön használható egyszerre, minden funkcióval.
Private Internet Access
A Private Internet Access minimálisan ugyan, de másképp működik a két fenti riválisától. Asztali alkalmazás helyett ez a rendszer értesítési területén ül, és itt kell rákattintani az ikonjára, majd a csatlakozás gombra. Havi 7, évi 40 dollárba kerül, ezért cserébe pedig 5 eszközön használható, és a kilépési országot is meg lehet adni.
Természetesen nem csak ezek a VPN-ek jöhetnek szóba a nagyon egyszerűen kezelhető szolgáltatások versenyében. Ugyanakkor remek példát jelentenek arra, hogy a kiválasztáskor fontos olyan szolgáltatót keresni, amely rendelkezik minden platforma egy gyorsan és könnyen használható klienssel. A kézi konfigurálás fáradtságai ezzel elkerülhetőek.
Ti szoktatok VPN-t használni?