Bejött a Kingstonnak a HyperX gamer márka életre hívása, ahogy a játékosoknak készült headsetek is hamar népszerűvé váltak. Az első generációs Cloud headset alapja még egy másik cég, a Qpad által tervezett füles volt (a QH-90), ám a felsőkategóriás Revolverrel megkezdődött a váltás a saját fejlesztésű modellekre. Ez igen jó döntésnek bizonyult, mert az általunk is tesztelt Revolver hangzása már tényleg jobb, mint az átlagos gamer headseteké, olyannyira, hogy árkategóriájában már zenehallgatásra sem utolsó választás.
Külső
A sorban következő HyperX headset a Cloud Stinger nevet kapta és ezúttal a belépőszintre céloz vele a cég. A 4-5 ezer forint körüli, abszolút alsókategória helyett inkább a 20 ezer forinthoz közeli mezőnyben indul a Stinger, ahol a végösszegbe már belefér, hogy minőségi komponenseket is használjon a cég. Ez igen fontos kategória, nagyon sokan választanak innen gamer fülest, azonban az árlistákat átböngészve jól látható, hogy ez egyben a legzsúfoltabb szegmens is. A gyártók temérdek opciót kínálnak, még az eredeti Cloud I sincsen messze ettől és más nagy nevek termékei is feltűnnek itt. A csicsás dizájn, sokféle szín és értelmetlen túlzások mellett azért találhatunk itt egészen jó modelleket, aminél a megfelelő hangzásról sem feledkeztek el a készítők.
A korábbi, nagyméretű és duplapántos Cloud fülesek helyett ezúttal egy szimplapántos, kompakt headsetet terveztek a mérnökök, amely a zsanéroknak köszönhetően össze is csukható. Ez azt jelenti, hogy a két kagylót 90 fokban elforgatva könnyebben eltehetjük táskánkba a fülest, ami nem hátrány például notebook mellett.
A külső borításon érződik a leginkább, hogy itt olcsóbb fejhallgatóról van szó: a fekete, matt, kemény műanyag nem nyújt prémium érzést. A Cloudoknál megismert és szép fém zsanérok és pántok itt nem látszanak, de ez ne szegje kedvünket, a műanyag pántban fémsin rejlik. Ez éppen kellő erővel nyomja a kagylókat füleinkre és természetesen párnázott, valamint állítható is. A kis(ebb) méret ellenére a Stinger nagyon kényelmes és ezt elsősorban a nagyméretű, ovális (nem kerek, mint egyes gyártóknál) párnáknak köszönheti, amelyeknél a Kingston mérnökei a már bevált memóriahabos technológiát alkalmazták.
Miután gamer headsetről van szó, a mikrofon sem maradhatott le, aminél nagyon ötletes, hogy felhajtással ki is kapcsoljuk - ezt egy apró kattanás jelzi. Természetesen a mikrofon vége flexibilis, így egészen közel hajthatjuk a szánkhoz. A másik hasznos extra az analóg potméterrel megoldott hangerőszabályzó, bár itt jobban örültünk volna, hogyha nem az egeret fogó jobbkezünk oldalára kerül a kapcsoló, továbbá a gombon egy nagyobb pöcök sokat segítene a könnyebb kitapogatáson.
Belső, hangzás
A Stingerben 50 mm-es, neodímium mágneses hangszórók ügyelnek arra, hogy a hangzás tiszta, de erőteljes legyen. A hangszórókat itt a füleinkkel párhuzamos síkban helyezték el, ez még jobb hangzást biztosít (és kívülről úgysem látunk ebből semmit, tehát zavarni biztosan nem fog).
A kábelről a költségcsökkentés eredményeként eltűnt a textilborítás, viszont a roppant hasznos mikrofon-fejhallgató jack-elosztót megkapjuk, ami egyben a kissé rövid kábelt is kellemesen meghosszabbítja.
A drágább Cloudoknál több műanyag használata mellett a hangzáson is tetten érhető az Stinger olcsóbb mivolta, de szerencsére nem katasztrofális mértékben. A Stinger nem szól rosszul és a fájó hibáktól, hiányosságoktól mentes. Vannak magashangok, a mélyek nem torzítanak és a hangerővel sincsen gond. Ugyanakkor a hangzás nem olyan tiszta, mint a Revolvernél, a mélyek "gameresen" túlzóak, a közép tompa. Persze a hasonló árú gamer headsetekkel összehasonlítva ez még mindig jónak számít, különösen játékok, filmek során nem lesz ebből gondunk, zenére viszont csak fenntartásokkal ajánljuk.
Összegzés
Szerencsére a két legfontosabbra odafigyeltek a tervezők: ez a kényelem és a kategóriájának megfelelő hangzás. A Cloud Stinger 20 ezer forintért jó vétel, a költségcsökkentés pedig nem járt túl fájdalmas kompromisszumokkal. Tetszett az ötletes mikrofonkialakítás és a többórás viselet alatt is kényelmes volt a headset. A hangzás játékokhoz igazítottan erőteljes és mélyekben gazdag, bár a hangzástér kicsit szűk, a magasak pedig nem úgy szólnak, mint mondjuk a kétszer ennyiért kapható Revolvernél, de ez érthető és megbocsájtható. A kategórián belül összehasonlítva a Cloud Stinger előnyei a kényelem, az ötletes mikrofon, a hangerőszabályzó és a legfontosabb: a bántó vagy éppen bosszantó hibák hiánya.