A hangzatos névtől, az egyedi dizájnon át egészen a legapróbb kiegészítőkig teljes termékcsaládot alkotott a gamereknek a HP. Az Omen-széria teljes csomagot kínál, hogy még az egérpadunk és a fejhallgatónk is passzoljon notebookunkhoz, amely természetesen a legfontosabb eleme az összeállításnak.
Külső és körítés
Tesztlaborunkba egy 17 colos, kishíján három kg-os gép érkezett, hogy meggyőzzön minket az Omen létjogosultságáról. A notebook mellett egy komplett gamercsomag is volt, benne egy billentyűzettel, egérrel, headsettel és egérpaddal. A perifériák mindegyike a HP Omen dizájnját követi és a piros Omen-logó is mindegyiken megtalálható, illetve közös bennük még az, hogy a SteelSeries készítette őket. A SteelSeries nem kezdő zöldfülű a gamer eszközök piacán, számtalan, kiváló minőségű terméke népszerű a piacon. Az Omen-szériában ugyanakkor nem a luxuskategóriás modellekkel, hanem a megfizethetőbb, egyszerűbb termékekkel találkoztunk, így például a billentyűzet - bár dizájnra tekintélyt parancsoló - csupán membrános, nem pedig mechanikus.
De kanyarodjunk vissza a notebookra, amely meglehetősen nagy, 17 colos kijelzőt kapott. A külső borítás fekete, amelyet hálós mintázat és menő, piros Omen-logó dob fel. Ez tényleg jól néz ki: nem túl csicsás, de azért figyelemfelkeltő, az Omen-logó a gyártó szerint sárkányvörös színű, ám nem világít. Ez nem is gond, így szuper az összhatás, azonban kézbe fogva rögtön feltűnik, hogy itt bizony az utolsó porcikáig műanyagról van szó. Emiatt a gép masszivitása nem olyan, mintha egy alumínium borítású, esetleg unibody gépet fognánk a kezünkben.
A gépet kinyitva egy klasszikus elrendezésű, piros háttérvilágítású, kissé lapos és nem éppen hosszas gépelésre kitalált billentyűzet és egy matt, full HD IPS kijelző fogad. A billentyűzet lehetne kényelmesebb is, ahogy a nagyméretű touchpad lenyomása sem egyenletes minden ponton. A kijelző szép képet ad, a matt rétegnek köszönhetően nem csillan be és a színekkel sincsen gond, bár a fényerő egy kicsit magasabb is lehetne. A kijelző körül szimpla, fekete műanyagkáva húzódik végig - a külső alapján ennél izgalmasabb belső dizájnra számítottunk, bár a billentyűzet körüli kevlár-hatású borítás jól mutat.
Belső felépítés
A GeForce GTX 960M megjelenése előtt nagyjából lehetetlen volt elfogadható áron valóban erős, játékra használható gamer notebookot készíteni. A GTX 960M emiatt pillanatok alatt elterjedt és a 300-500 ezer forintos gépek döntő többségében ezzel a mobil GPU-val találkozunk. Persze hihetetlenül nagy 3D teljesítményt itt sem kapunk, de azért a full HD paneleket 30 fps környékén képes meghajtani ez az elfogadható árú chip. A HP Omen gépénél is egy full HD panelt kell meghajtani, ám a gép viszonylag magas, 450 ezer forintos ára nem csupán a dizájn és a nagy név miatt ekkora: a HP eggyel erősebb GPU-t szerelt a gépbe. Ez a GeForce GTX 965M, amely játéktól függően nagyjából 10-30%-kal gyorsabb, mint a GTX 960M. Ez fontos fps-eket adhat a GTX 960M éppen elegendő teljesítményéhez, amire az új, immáron DX12-es játékok miatt egyre nagyobb szükség van.
Hogy a gép kiegyensúlyozott legyen, a többi komponenst sem hanyagolta el a HP. A gépben dolgozó Core i7-6700HQ CPU bőségesen elegendő minden feladatra, ahogy a 16 GB DDR4 RAM is abszolút jövőtálló kiépítés. A normál, SATA SSD helyett a HP immáron egy 256 GB-os, Samsung M.2 NVMe SSD-t választott, amely sokkal-sokkal gyorsabb, mint a normál SATA6G tárolók. Persze ez a tárhely eléggé szűkös, ezért egy szintén fürge, 1 TB-os HDD is került a gépbe, hogy még véletlenül se fussunk ki a tárkapacitásból.
A kiváló és fejlett belső felépítés sajnos a portoknál már nem érhető tetten. Számunkra leginkább az USB Type-C port hiányzik, ami egy modern gépnél már alapvető fontosságú, 450 ezer forint magasságában pedig a Thunderbolt 3 vezérlő sem lenne túlzás. A hangzás nem olyan borzalmas, mint egyes, konkurens modelleknél, a gépház nem zörög és tisztán hallható minden hang, de kicsit nagyobb hangerőnek örültünk volna.
Az előtelepített Windows 10-nél jól látszik, milyen aprólékos munkát végeztek a HP-nál. Már az első indításkor az Omen logó fogad, a háttérkép, a Windows téma és minden a megfelelő dizájnt kapta, sőt, az Omen perifériákhoz szükséges SteelSeries programja is előtelepítve várja, hogy csatlakoztassuk egerünket vagy billentyűzetünket.
Mérés, összegzés
Tesztjeink során az Omen hozta a papírformát, vagyis a processzort terhelő méréseknél pont azt hozta, amit egy erős notebooktól elvárunk. Az SSD kb. 3× gyorsabb, mint egy átlagos SATA6G modell, bár az írás valahogy nem volt kimondottan gyors. A nagy kérdés, hogy a GPU megéri-e a többletkiadást. Nos, a játékok alatt kb. 20-25 százalékkal teljesített jobban a GTX 965M, mint egy hasonló, 4 GB-os GTX 960M, ami nagyon-nagyon fontos fps-eket jelentett és sok játék éppen ettől vált magasabb részletesség mellett is játszhatóvá (megszűntek a nagyobb szaggatások). Ez nagyon jó hír, de sajnos a GTX 970M/980M teljesítményétől mindez még messze van. Vagyis összegezve nagyon jó hír, hogy az Omen 17 erősebb, mint egy átlagos GTX 960M, de mindezért óriási felárat kell fizetnünk. Más gyártók kínálatában a 17 colos, FHD-s, Core i7-es gamer notebook akár 100 ezer forinttal olcsóbban is beszerezhető, márpedig ennyivel nem gyorsabb az Omen 17, ráadásul hiányzik róla az USB Type-C és a borításból az alumínium adta masszivitás. Ennek ellenére nem rossz gép az Omen 17, az egységes, mindenre kiterjedő dizájn jól sikerült és a konfiguráció is kiegyensúlyozott.