Nem igazán bízott az idei legfrissebb felsőkategóriás modelljével sok mindent a véletlenre a Huawei leányvállalata, és ennek megfelelően a Honor 8 az előző főszámozású készülékeihez hasonlóan rendkívül kelendő lett hazájában.
Természetesen a világ többi pontján is azonnal elindult az érdeklődés a készülék beszerzésének lehetőségéről, a Honor legújabb csúcsmodellje pedig el is indult világhódító útjára. A hazai piacon az augusztus 26-i stockholmi premier napján vált elérhetővé a készülék, mely elegáns megjelenésével, hatalmas tudásával és kedvező árazásával bizony jó eséllyel indulhat harcba a felső kategória trónjáért.
Impozáns külső
Dizájn tekintetében meglehetősen markáns döntést hozott a cég, hisz az előző, 7-es készüléken megtalálható teljes fémborításból csupán az oldalszegélyeket hagyta a modellen. Cserébe a telefon felületén visszatért a 6-os Honor üvegezett hátlapja, a kapott összkép pedig a Samsung főszériájának készülékeire kísértetiesen emlékeztető hatást kínál. Persze az anyag- és az összeszerelési minőség tökéletesen rendben van, a hátlapon pihenő 15 réteg üveg pedig kellő mechanikai védelmet nyújthat, ennek ellenére azért érdemes tokban tárolni a modellt, hisz ily módon a zsebkarcokat is könnyedén megelőzhetjük.
Az előlapot elfoglaló 5,2 hüvelykes megjelenítő felbontásán továbbra sem változtatott a gyártó, igaz a fullHD minőség még mindig tökéletesen képes kiszolgálni a felmerülő felhasználói igényeket. A képernyő emellett kellően élénk színvilággal és precíz fényerő-szabályozással áll a felhasználók rendelkezésére, így a legbrutálisabb napsütésben is gond nélkül olvasható marad a felülete.
Csúcshardverek
Ha kicsit betekintünk a telefon felszíne alá láthatjuk, hogy hardveresen sem spórolt a Huawei a Honor 8 tervezésekor, ugyanis majdnem a cég repertoárjában elérhető maximum kapott elhelyezést a készülék belsejében. Teljesítményében a 950-es Kirin-chip és a 4 GB RAM kettőse ugyanis csupán leheletnyire marad el a Huawei aktuális csúcsmodelljében, a P9-ben dolgozó 955-ös rendszerlapkától, ezt pedig a szintetikus tesztek is tökéletesen alátámasztották.
Kategóriájának megfelelően extrákkal is szépen megpakolva érkezik a Honor 8 , hisz a csúcsmodellek szinte minden kötelező eleme felbukkan a készüléken, kapunk többek között Type-C-s USB-portot, NFC-t, AC-s Wifit,4.2-es Bluetooth-t, és természetesen a hátlapi ujjlenyomat-olvasót sem kell nélkülöznünk. Sőt a biometrikus szenzor nem csak egyszerű és villámgyors azonosításra szolgál, programozható gombként is funkcionál, sőt gesztusvezérlés érzékelésére is képes.
A hátlapon a 6 Plus után ismételten visszatért a dupla képalkotó szenzor, ám itt már valódi funkció is társul az ikeroptika mellé. A megoldás ugyanis szinte tökéletesen imitálja a P9 képességeit, hisz hasonlóan két 12 megapixeles kamera alkotja a hátoldalán található fotósrendszert, melyek közül egyik monokróm üzemmódra szakosodott. Emellett tovább erősíti a hasonlóságot, hogy az egységes Huawei kameraszoftver is tökéletesen azonos a két modellen. Persze a kapott képek minősége kissé elmarad a Leica-címkézett P9 segítségével lőtt felvételekétől, azonban még így is tökéletesen megállja a helyét a kamerás mobilok közötti küzdelemben. Videóból sajnos továbbra sem kapjuk meg a 4K-s felvétel lehetőségét, de legalább a fullHD-s minőségben már 60 FPS-sebességel is gond nélkül rögzíthetünk.
Az eszközben található 3000 mAh-s akkumulátor viszonylag jól bírja a strapát, bár ha a sok-sok adatkapcsolati üzemmóddal (NFC, DualSIM, Wifi, Bluetooth) párhuzamosam terheljük készülékünket, bizony látványosan pörög majd lefelé a töltöttség-mutató. Szerencsére ismételten nagyszerű energiagazdálkodási funkciókat kapunk a Huaweitől, mellyel jelentősen kitolhatjuk az üzemidőt, az fogyasztás-monitorozó szoftver pedig folyamatos értesítést küld a nagyigényű, háttérben futó alkalmazásokról.
Összegzés
Amiben továbbra is verhetetlen a Honor készüléke az nem más, mint az árazás, hisz a temérdek prémium funkció ellenére továbbra is viszonylag földközeli összeggel startolt el a legújabb Honor, melyet 140 ezer forintos árcímkével látott el a gyártó. Ez pedig azt eredményezi, hogy a képességek terén szinte teljesen megegyező modellekkel igazából saját házon belüli csatát kínál a felső kategória. Persze annyira azért nem kiélezett a küzdelem, hisz a két csúcsmodell harmonikusan megfér egymás mellett, ugyanis a fémborítás iránt epekedő felhasználók a P9-et választják majd, míg az üveggel szimpatizálók a Honor 8 mellett tehetik le a voksukat.