A Windows 10-zel a Microsoft megkezdte az eddig teljesen különállóan kezelt szoftveres platformjainak összevonását, ám a Windows, Windows Phone, Xbox OS és ökoszisztémáik azonos alapokra építése nem pusztán mérnöki feladat. A vállalat jogi részlege összeollózta az eddig teljesen különálló licencszerződéseiket is. A helyzetet az teszi problémássá, hogy több tucat nagyon eltérő szolgáltatás és alkalmazás felhasználási feltételeit illesztették egybe; a törekvés már első blikkre is káosz receptjének tűnik.
Hírünk alanya a Microsoft Szolgáltatási Szerződés, annak is a 7b pontja. Ez nem a Windows 10 sima licencszerződése, hanem olyan szolgáltatásokra vonatkozik, mint például az OS aktiválásához is szükséges Microsoft-fiók, vagy éppen az Xbox Live. Ha jól értjük a helyzetet, akkor a Windows 10 telepítése esetén gyakorlatilag nem opcionális ennek a szerződésnek az elfogadása, az operációs rendszer licencszerződésének kiterjesztéseként értelmezhető.
A szerződéssel a Microsoft jogi lehetőséget ad magának arra, hogy detektálja a Windows 10-es számítógépen futó "hamisított" játékszoftvereket. Specifikusan játékszoftverekről van szó, így ezt a részletet minden bizonnyal az Xbox Live szerződéséből kopírozták át az általános szerződésbe. Ha a cég warez játékokat detektál a számítógépen, akkor elméletben blokkolhatja azok futtatását.
(Forrás: PCAuthority)