Mostanság a levelezőszerverek szűrőinek hála egyre kevesebb reklámmal van tele a postaládánk. Előfordul néha, amikor túlbuzgók ezek a szűrők, de sajnos így is átcsúszhat pár szemét a letöltések során. Ha olyan kiszolgálóra csatlakozunk, ahol nincs reklámmentesítés, vagy csak egyszerűen saját magunk szeretnénk kontrollálni az összes levelünket, kiváló megoldást nyújt a Spamihilator. A használata egyszerű, könnyen kitanulható, magyarul is használhatjuk, a legtöbb levelezőprogrammal békességben él – mi kellhet még?
Fejlett szószűrűvel és részletes beállításokkal harcolhatunk a spam ellen
Alapos tisztítás
Az egyik legjobb spamszűrő programmal lesz gazdagabb a gépünk, ha telepítjük ezt az alkalmazást, és ez tényleg nem túlzás! Már az első lépésekben egy szinte teljes listát kapunk a támogatott levelezőprogramokról, amelyekbe egy kattintással bevihetjük a szükséges módosításokat. Ennek végeztével máris tehetünk egy kísérletet arra, hogy miképpen fogja el a nemkívánatos leveleket a szoftver a letöltés során. A Spamihilator a háttérben működik – köztes rétegként épül be a kiszolgáló és a levelező közé. Átírja a POP3-címet, egy helyi szervert hoz létre, és még a letöltés előtt ránéz a leveleinkre. Csak azokat az üzeneteket engedi letölteni a gépünkön lévő alkalmazásba, amelyeket tisztának tart. Ezzel a módszerrel megduplázódhat ugyan a kézbesítési idő, de valóban alapos válogatást kapunk. A fennakadt leveleket az alkalmazás a saját Lomtárába gyűjti össze, ahonnan kiszedhetjük a valódi üzeneteket, és akár fejléccel együtt betekinthetünk mindegyikbe. A reklámmentes leveleket megjelölhetjük, vagy betaníthatjuk a programot a Gyakorlótérben, hogy legközelebb ne akadjon fel olyan levél a listánkon, amilyet megjelöltünk.
Sok levelezőklienst támogat a Spamihilator
Fiókkezelés
Bár a legtöbb ismert levelezőalkalmazást támogatja, a listán még nem találhatjuk meg a Windows Live Mailt. Nem kell elkeserednünk, ugyanis az egyéb típusú levelezőt választva megkapjuk a szükséges adatokat. Ezeket lecserélve máris védettebbnek érezhetjük a fiókunkat. Természetesen ugyanígy a többi, „ismeretlen” klienst is felvértezhetjük a spamek ellen. A program beállításai között szabályozhatjuk a szűrő erősségét, vagy megadhatjuk a beépülők sorrendjét, ezáltal többrétegű válogatáson futhatnak át a levelek. A káros csatolmányok listájához újabbakat vehetünk fel, egy újabb típus megjelenésekor két kattintással kizárhatjuk a gépünkről a fájlkiterjesztést. Az alkalmazás DCC-kiszolgálókhoz kapcsolódik, tehát a közösség által spamnek minősített levelek máris fennakadnak a hálón. Ha speciális szavakra szeretnénk szűrni, akkor kellemes meglepetésként érhet a már feltöltött adatbázis, de természetesen bővíthetjük a listát. Végül ne feledkezzünk meg a statisztika ablakról sem, amelyen büszkén mutogathatjuk ismerőseinknek, hogy mennyi szemetet dobott ki a program.
Még letöltés előtt megtekinthetjük a kidobásra szánt szemetet
A sok felesleges levél megkeseríti a munkánkat, de így könnyen, és hamar kiszűrhetjük azokat. A külön letölthető magyar nyelvű felület a kezdőknek nagy segítség lehet. A program használatának elején a szűrőt még tanítani kell kicsit, de utána már tényleg szinte rá sem kell néznünk a Lomtárra. Egy idő után akár a kiszolgálóoldali szűrést is kikapcsolhatjuk, ha kellően merészek vagyunk. Ezért a Spamihilatort csak ajánlani tudjuk, nemcsak otthonra, hanem akár munkahelyekre is!
Adatok
- Szemétválogatás még letöltés előtt
- Tanítható szűrő
- DCC-kiszolgálókon történő ellenőrzés
- Fekete- és fehérlista
- Beépülők a nagyobb hatékonyság érdekében
- Egyéni szabályok létrehozása
- Fejlett szószűrő
- Magyar felület
- Fejlesztő: Michel Krämer
- Ár: ingyenes
- Web: www.spamihilator.com
Értékelés
Előny: az egyik legjobb levélszemétszűrő, könnyen tanítható
Hátrány: nem támogatja automatikusan a Windows Live Mailt, a magyarítást külön kell letölteni
Teljesítmény: 5
Szolgáltatás: 4,5
Ár/érték: 5