Enyhén szólva is nagy bombát dobott vasárnap a HWBot csapata, ugyanis felfedezésük szerint a Windows 8.x operációs rendszerek egyes esetekben egész egyszerűen rosszul számolják az időt. A probléma pontos oka nem ismert, ám a jelenleg elfogadott elmélet szerint a korábbi Windowsokhoz képest nyilvánvalóan megváltozott a szoftverek valós idejű órájának működése, azok valószínűleg csak rendszerindításkor kapják meg az alaplapi lapkakészlettől a pontos időt.
Ezután a rendszerek a maguk módján tartják számon az idő múlását, ám ha az installáció óta megváltozott a processzor órajele (vagy annak generálási módszere), akkor ez jelentős késést vagy sietést eredményezhet; látszólag az idő pontos számításához nélkülözhetetlen faktorok némelyikét tuning után nem frissíti a szoftverek „kronométere”.
A HWBot tesztjei alapján az AMD-től származó processzorokkal szerelt számítógépek nem érintettek a malőrben, ám az Intelt preferálók időzavarba kerülhetnek. A probléma létezését a Haswell, Ivy Bridge, Sandy Bridge, Gulftown és Wolfdale architektúráknál már sikerült megerősíteni.
A Microsoftnak egyelőre nem volt lehetősége reagálni a szokatlan gikszerre, a HWBot pedig érvénytelenítette az érintett szoftver/hardver kombinációt használóktól kapott mérési eredményeket.