Hirdetés

Photo Illuminator 2



|

Hirdetés

A program teljes, időkorlát nélküli használatához internetes regisztráció szükséges - ellenkező esetben csak 10 napig működik. Ez a folyamat legegyszerűbben telepítés közben végezhető el a Get fullversion key jelölőnégyzet kipipálásával. Ha ezt elmulasztottuk, akkor a program elindítása után az eszköztáron található Regisztrálás gomb megnyomása után előbukkanó ablakban a Kód megszerzés! feliratra kattintva is elérhető. Ennek hatására az Ashampoo regisztrációs weboldalára jutunk el. Ha korábban már regisztráltuk a cég bármelyik termékét, akkor csak az e-mail címünket kell megadnunk, ellenkező esetben pár mezőt is ki kell töltenünk adatainkkal. Bármelyik módszert használtuk is, a kódot e-mailben kapjuk meg. Ezt a már korábban említett Regisztrálás gomb megnyomása után előbukkanó ablakban található, Kód megadása itt! sávba kell beírnunk. Amennyiben ezzel megvagyunk, máris birtokba vehetjük a programot.


Ha minden igaz, a szoftver magyar nyelven kommunikál velünk. Amennyiben ez nem így lenne, látogassunk el a File -> Language Selection menübe, és ott válasszuk ki a Hungarian lehetőséget, majd zárjuk be az ablakot.

Ismerkedjünk meg először a program kezelőfelületével, amely három igen jól elkülöníthető részre osztható. Alaphelyzetben a bal oldali sávban gépünk mappastruktúrája látható, amelyben könnyedén navigálhatunk a képeinket tartalmazó helyre. Amint ráálltunk egy mappára, a képernyő jobb felső sarkában lévő területen megjelennek a könyvtárban található fotók előnézeti képei. Ha a fastruktúra tetején található Almappa tallózása gombra kattintunk, nemcsak az aktuális könyvtár tartalmát láthatjuk, hanem az összes alatta szereplőben lévő képek is megjelennek. Bármelyik nézőképre ráállva, megjelenik annak nagyméretű változata a képernyő jobb alsó sarkában lévő ablakban. Hogy ez miként történjen (kicsinyítve, nagyítva vagy eredeti méretben), azt az ablak bal felső sarkában található három kis ikonnal szabályozhatjuk.
A műveleteket - a forgatáson kívül - a már említett varázslókkal végezhetjük el. Bármely varázslót szeretnénk is használni, annak hatása csak az aktuálisan kiválasztott képeken fog végrehajtódni. Ha külön-külön mappákban található képekre szeretnénk műveletek alkalmazni, akkor használjuk az úgynevezett Kép-konténert, amely a Varázslók menüből hívható elő. Ebbe bármelyik mappából szabadon „belehúzogathatjuk” a képeket, ezután a műveletek az összes itt szereplő képre végrehajtódnak.

A BurnIt! Wizard a képek lemezre égetésében nyújt segítséget, egy igen egyszerű, beépített CD-író alkalmazás képében. A ConvertYa! Wizard egy csoportos forgató, képkonvertáló, átméretező, átnevező varázsló. A nyomtatásban az EasyPrint Wizard segít: használatával pontosan beállítható, hogy melyik fotó hogy helyezkedjen el a papíron, emellett indexkép nyomtatására is alkalmas. A Pack’n Go varázsló több kép összecsomagolásában és elküldésében, a Screen Saver Wizard képernyővédő elkészítésében segédkezik, a SeeYa! Wizard hanggal ellátott diavetítés előállítására alkalmas, a SnapYa! Wizard pedig egy olyan képlopó alkalmazás, amely akár önállóan is elindítható, és a képernyő bármely területét lementhetjük vele.


A cikk a 2005. augusztusi számunkban olvasható.
Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.