Az új Norton 360, akárcsak az elődje, családi biztonsági csomag. Azaz egy áráért három gépre telepíthető, ráadásul a szokásos internetbiztonsági csomagok funkciókészletén túl biztonsági mentéseket és visszaállításokat is tud készíteni. Ez az új verzió ráadásul a profibb Norton csomag, az Internet Security 2008 (NIS) számos funkcióját is megörökölte.
Egy-két kattintással szinte mindent elérhetünk
Gyorsabb és okosabb
Elsőként a program teljesítményének javulása említendő meg. Bár kicsit több memóriára van szüksége, mint elődjének, mégis kevésbé zavarja a felhasználó tevékenységét. Ezt a keresőmotor jobb optimalizálása mellett azzal érték el, hogy a különféle időzített feladatok (víruskeresés, biztonsági mentés, merevlemez-optimalizálás stb.) még inkább a háttérbe kerültek. Ha a felhasználó bármit is tesz, az éppen aktív háttérfolyamat azonnal félbemarad, majd a felhasználó(i programok) aktivitásának csökkenése után folytatódik. A frissítések letöltése is barátságosabb lett; a letöltőrutin képes korlátozni saját sávszélesség-használatát a többi netes alkalmazás kommunikációjának függvényében, így azokat nem akadályozza munkájukban.
Még egyszerűbb kezelés
A termék már korábban is arra készült, hogy „a nagyi is kezelni tudja”. Ehhez képest még egyszerűbb lett a használata, a főablak legördülő menüi szolgáltatják erre a legjobb példát, ahonnan a korábbiaknál egyszerűbben érhetjük el a nekünk kellő funkciókat.
A nagyit általában jobb távol tartani a tűzfal beállításaitól, ám ha mégis ügyetlenül belepiszkálna, most egy mozdulattal – a tűzfal „Reset” gombjával – visszaállíthatjuk azt normális alaphelyzetébe. Szintén a tűzfal beállításait segíti, hogy a NIS hálózati térképét is megkapta az új Norton 360, így azon pár kattintással beállíthatók a biztonságos, illetve kockázatos (szűrendő vagy kitiltandó) hálózati eszközök/hálózatok. Hála az új hálózatkezelési funkcióknak, családunk többi Norton 360-at futtató gépe távolról is felügyelhető.
A hálózati térkép segítségével könnyű beállítani a különféle eszközök védelmi szintjét
Fejlettebb védelem böngészés közben
Maradva a hálózat, pontosabban az internet témakörében, itt is újabb hasznos funkciókat találunk. Böngészőnk védelme immár a Firefoxra is kiterjed, mint ahogy az adathalászat elleni védelem is. Az oldalak biztonságosságát jelző Norton eszköztár jóval kisebb, így kevésbé tolakodó lett. Jól elfér mellette a Norton Identity Safe eszköztára, amelyben netes jelszavainkat tárolhatjuk titkosítva, ily módon azokhoz egyetlen kémprogram sem férhet hozzá. A jelszószéfben adott webhelyekhez hozhatunk létre jelszavakat, amelyek majd automatikusan beíródnak az adott oldalra lépve. Természetesen több fiókot is létrehozhatunk: ily módon egy adott oldalhoz akár több felhasználó-jelszó párost is hozzárendelhetünk, aszerint hogy mondjuk magánemberként vagy céges dolgozóként lépünk az adott oldalra. És rengeteg jelszavunk kezeléséhez mindössze egyetlenegyet kell megjegyeznünk!
Minden(re) menthető
Bővült a biztonsági mentésre használható eszközök száma is. A megszokott helyi lemez, a CD/DVD és az ingyenes, ám fizetségért tovább bővíthető 2 gigabájtos Symantec tárhely mellett Blu-ray lemezre vagy akár kellően nagy iPodra vagy hálózati meghajtókra is menthetünk. Utóbbival nekünk nem volt szerencsénk, a Norton 360 minden esetben írásvédettnek titulálta a mindenki más számára elérhető könyvtárat. A Norton 360 saját jobb gombos menüpontokat hoz létre az Intézőben, a 64 bites Vista kivételével itt is kijelölhetjük a fájlokat víruskeresésre, illetve a mentésben való részvételre. Utóbbit a fájlok ikonjain is jelzi a rendszer. Mostantól lehetőségünk van a mentésekben előnézet segítségével egyéni fájlokat is keresni, illetve a keresett állományokat dzsókerkarakteres módszerrel is kijelölhetjük.
Optimalizálás és hibakeresés
A Norton 360 továbbra is segít gépünk egészségének megőrzésében, illetve az esetleges hibák javításában. A hibák keresésében a Diagnosztikai jelentésfunkció áll kézre, ez összegzi rendszerünk minden lényeges hardver- és szoftverkomponensének beállításait (érdekes módon a Windows-frissítés kikapcsolt állapotát az új Norton 360 nálunk nem vette észre). Ha ez alapján sem mi, sem hozzáértő ismerősünk nem jönne rá a hiba okára, még mindig ott a Symantec Támogatás funkciója (Súgó és Támogatás), ahonnan angolul kaphatunk segítséget.
A Windows fürgeségének megtartásában a Registry felesleges bejegyzéseit purgáló, a merevlemezt töredezettségmentesítő és az ideiglenes internetes fájlokat törlő funkciók vannak hasznunkra. Érdekes módon az Internet Explorer és a Firefox gyorsítótárának törlését a kezelőfelület két eltérő helyén lehet beállítani.
*
Hasznos, jól kitalált csomag a Norton 360 v2.0, családi gépparkunk biztonságban és rendben tartására az egyik legjobb választás
Adatok
- Valós idejű vírus- és kémprogramvédelem
- Internetes tűzfal
- Adathalászat elleni védelem webhely-hitelesítéssel
- Opcionálisan letölthető spamszűrő, szülői tartalomszűrő és hirdetésblokkoló csomag
- Biztonságimentés-készítő és visszaállító
- Lemezoptimalizáló és ideiglenesfájl-eltávolító
- Kézzel, időzítve vagy automatikusan a háttérben induló kereső-, mentő- és optimalizálófeladatok
- Angol nyelvű segítségkérés közvetlenül a programból
- Teljes funkcionalitás Windows Vista alatt (32 és 64 bit)
- Magyar nyelvű felület és súgó
- Vista alatti működés
- Forgalmazó: Symantec Magyarország
- Ár: 17 500 Ft (3 felhasználónak, egyéves frissítéssel), egy éves hosszabbítás korábbi Norton 360 tulajdonosoknak: 15 200 Ft
Értékelés
Előny: teljes körű védelmi megoldás, olcsó háromgépes licenc
Hátrány: az online segítség csak angolul érhető el
Teljesítmény: 5
Szolgáltatás: 5
Ár/érték: 5