A Dropbox felhasználói valószínűleg jól tudják, hogy a rivális szolgáltatások módszerétől eltérően a felhőtárhelyről törölt fájlok nem egy Kuka mappába kerülnek a végleges megsemmisítésük előtt, hanem egy listába, amelyen keresztül 30 napig visszaállíthatóak. A fájlok tényleges és visszavonhatatlan törlése csak a kérdéses időszak lejártával történik meg. Kivéve, ha mégsem.
A szolgáltatás programozói nemrég felfedeztek egy bugot a fájltörléseket kezelő kódban, amelynek köszönhetően a végleges törlésre váró fájlok ugyan eltűntek a felhasználók visszaállítási listáiról, azonban ténylegesen nem történt meg a törlésük. A hibát mostanra sikerült megoldani, azonban a művelet közben egyes érintett felhasználók fiókjaiban véletlenül újból megjelentek a bugnak köszönhetően mégsem törölt állományok. Az információk alapján ezektől 2-7 éve próbáltak megszabadulni a felhasználók.
Természetesen a Dropbox terméktámogatói fórumában szinte azonnal felmerült, hogy talán valamiféle hackertámadást szenvedhetett a szolgáltatás. Ezt egyértelműen cáfolta a vállalat, a kevésbé izgalmas valóság az, hogy egy "metainformációs inkonzisztenciákra" visszavezethető szoftverhiba bugosra sikerült javítási kísérlete állt a kísértetjárás mögött.
(Forrás: Bleeping Computer, PCMag)