Vannak helyzetek, amikor egy gép előtt nem lehet akármit böngészni. Jobb esetben egy otthoni dorgálás jár, ha már megint olyannal foglalkozunk, amivel abban a pillanatban nem kellene - rosszabb helyzetben egy kolléga vagy főnök nézhet kérdően a monitorra. Persze kiderülhet az is, hogy legalább akkora autó- vagy sportrajongóval van dolgunk, de általában jobb azzal foglalkozni, amivel eredetileg is kellene.
Nem árt ugyanakkor tudni róla, hogy a vészhelyzetek idejére be lehet vetni egy hasznos kis eszközt a Google Chrome böngészőjéhez. Ha már a billentyűzeten nincs pánikgomb, a Chrome-ba rakhatunk, hála a VPN-szakértő HideMyAss csapatának.
PanicButton
A találó módon PanicButton névre keresztelt kiegészítő egy piros ikont helyez el a Chrome eszköztárában. Erre kattintva eltűnik az összes megnyitott lapunk a programból. Emiatt egyáltalán nem számít, hogy csak egyetlen oda nem illő oldal volt megnyitva előttünk, vagy egy ablakban már több tucat hivatkozást nyitottunk meg.
Ha elmúlt a veszélyhelyzet, akkor a zöldre változott pánikgombot kell ismét megnyomni, és minden lap visszatér a böngészőbe.
Beüzemelés
A beépülő használatához elsőként magát a kiegészítőt kell telepíteni. Ezután érdemes néhány percet fordítani a testre szabására, és beállítani néhány dolgot. Jobb egérgombbal kattintva a címsor mellett látható ikonján, találunk egy Opciók sort. Erre kell rányomni ahhoz, hogy megadhassunk az egyéni gyorsgombunkat.
A gyorsbillentyű arra jó, hogy akkor is eltüntessük a tartalmakat, amikor az egérrel már nem érjük el időben a piros gombot. Alapból ez az F4-es gomb, de akár kombinációk is megadhatóak, mondjuk a Ctrl, az Alt vagy a Shift használatával.
A fokozott biztonság érdekében az eltárolt lapokat jelszóval is le tudjuk védeni. Ettől is fontosabb talán az, hogy ugyanitt tudjuk megadni, hogy melyik oldalra vagy oldalakra váltson vissza a PanicButton vészhelyzetekben. Alapból a Chrome új lap oldalát nyitja meg, de ettől valami hatékonyabb álcát is választhatunk, mondjuk a levelezést. Túl sok lapot ne állítsunk be, a hosszú betöltési idő lebuktathat minket.
Ti kerültetek már olyan helyzetbe, amikor jól jött volna ez a pánikgomb?