A Cameyo nevű vállalat olyan szoftverek fejlesztésével foglalkozik, amelyek lehetővé teszik, hogy Windows programokat futtassunk egy pendrive-ról, sőt, akár teljes virtualizációt is elérhetünk, melynek következtében egy komplett Windows asztalt kapunk a böngészőnkben. A Cameyo rengeteg nyílt forráskódú programot kínál, de ha ezekkel nem érjük be, a saját programjainkat is társíthatjuk.
Kezdő lépések
Az első és legfontosabb dolog, hogy beregisztráljuk a saját Cameyo felhasználói fiókunkat, majd összekössük ezt a Dropbox-unkkal. Ezt követően a Cameyo-ból elérjük majd a Dropboxban tárolt fájlokat, illetve az általunk készített dokumentumok is ide kerülnek. Amennyiben a programokon belül akarunk megtalálni egy fájlt, azt a Windows rendszerhez hasonlóan tehetjük meg, a saját fájljainkat valószínűleg a RemoteUser mappák valamelyikében találjuk majd.
A virtuális programok elindítása pofonegyszerű. Csak mutassunk rá a program nevére és kattintsunk a megjelenő lejátszás gombra. Ezt követően az alkalmazás elindul, és használhatjuk, mintha standard Windows program lenne. Az egyetlen dolog amit érdemes észben tartani, hogy nem férünk hozzá mindenhez, ami a gépünkön található, csak azokhoz a mappákhoz, amiket a Dropboxon keresztül elérünk.
A lehetőségek tárháza
Rengeteg alkalmazást elérünk a Cameyo-n keresztül, ezek közül azonban az átlagfelhasználóknak csak néhányra lesz szüksége. A videolejátszók például teljesen fölöslegesek, hiszen nemcsak a minőségük gyengébb, de nyilvánvalóan nem férnek hozzá a gép audiohardveréhez sem, így ezt fölöslegesen erőltetjük.
Amire célszerű lehet használni a szolgáltatást, az az irfanview képszerkesztő, a 7Zip tömörítő, vagy az Audacity, amivel a különböző hangfájlokat kezelhetjük. Érdemes körbenézni, hiszen rengeteg érdekes és izgalmas program közül választhatunk, amelyek kifejezetten jól jöhetnek, ha egy böngészőből vagy Chromebookból van szükségünk asztali kezelőfelületre.