Pont ma írtunk néhány jó tanácsot a digitális biztonsági praktikák témakörében. A jelszavak kapcsán a kétlépcsős azonosítás hasznosságát emeltük ki, de természetesen ezt nem lehet mindenhol bevetni, így érdemes minden webhelyen egyedi és erős jelszót használni. Sajnos ezeket lehetetlen mind megjegyezni, biztonsági okból a böngészők beépített jelszótárolói helyett például a LastPass használatát tudjuk javasolni a mentésükre. A LastPass egyébként támogatja a kétlépcsős hitelesítést.
Ma délután a LastPass bejelentette webes felületének és böngészős beépülőinek 4.0-s verzióját. Ezek elsőre is feltűnő érdekességét a sokkal trendibb és némileg átláthatóbb kezelőfelület jelentik, azonban egy fontos új funkció is került a szolgáltatásba: megadhatunk olyan személyeket, akik képesek lehetnek a mesterjelszavunk ismerete nélkül hozzáférni a jelszótárolónkhoz.
A funkcionalitás kifejezetten haláleset vagy tartós magatehetetlenség esetére lett kitalálva, hogy a felhasználó által tökéletesen megbízhatónak tartott személyek képesek legyenek elvarrni utána a digitális szálakat. A rendszer azzal próbálja kizárni a visszaélés lehetőségét, hogy a megjelölt személyeknek várniuk kell egy kicsit a jelszótárolóhoz való hozzáférés kérése után. A türelmi időszakban kimegy egy értesítés a felhasználó saját e-mail fiókjába, így probléma esetén meg tudja tagadni a jelszavainak kiadását.