Az életünkben ma már nagyon sok mindent cseréltünk le digitális kiadásúra. Ilyen a fotóalbum is, amelyből egyre egyszerűbb és kényelmesebb online létrehozni egyet. Mivel rengeteg jó ingyenes képfeltöltő létezik, ezért most ezek közül válogatva ajánlunk néhányat azoknak, akik számára ez a világ még idegen.
Hatalmas mennyiségű fotóhoz
Flickr
A Yahoo Flickr-je régóta népszerű, ha a fotók tárolásáról vagy megosztásáról van szó. A Flickr teljes méretben tárolja el a feltöltött képeinket, és lehetővé teszi az egyszerű szerkesztésüket, megosztásukat, illetve a hozzászólások írását is. Ingyenesen 1 terabájt, vagyis 1024 gigabájt tárhelyet kapunk, aminek az elhasználásához azért kell némi idő.
A Flickr nem is olyan régen a webes és a mobilos appjait is áttervezte, az Uploadr nevű asztali eszköz pedig az automatikus importálásról gondoskodik. A képfelismerésnek hála okosabb lett a keresés és a csoportosítás is. Nagyszerű hely arra is, hogy megmutassuk a világban és a többi fotókedvelőnek, hogy mit tudunk.
Google Fotók
Ahol a Picasa abbahagyta, ott folytatja a Flickr nagy ellenfele, a letisztult és immáron Google+-mentes Google Fotók. A szolgáltatás rengeteg funkcióval rendelkezik, így az intelligens keresés mellett például automatikusan tud albumokat létrehozni, képet felturbózni, panorámát összerakni vagy mozgóképet, videót készíteni.
A Google Fotóknál korlátlan tárhely áll a rendelkezésünkre, ameddig elfogadjuk, hogy maximum 16 megapixeles képekkel dolgozhatunk. Egyébként a Google megcsinálja a tömörítést, így emiatt nem kell aggódnunk. Aki nem professzionális célokra használja a képeit, annak nem kell félnie a minőségtől. Aki igen, annak a szokásos Google-fiók tárhelye áll a rendelkezésére.
Miért érdemes tenni vele egy próbát? Nemrég mutattunk öt okot.
Fotós termékekhez
Shutterfly
Aki a képeiből gyakran csinál képeskönyvet, naptárat vagy üdvözlőkártyát, annak nagy egyszerűséget jelenthet a Shutterfly. A szolgáltatás egyszerűvé teszi a digitális fotók nyomtatását, és bár a rendelésért fizetni kell, a képek tárolása és megosztása ingyenes, ráadásul a méretükkel és a mennyiségükkel kapcsolatban sem vagyunk korlátozva.
A Shutterfly képes tartalmakat importálni a Facebookról és az Instagramról is, az anyagok alapból pedig privátként jelennek meg. Sajnos automatikus feltöltés nincs hozzá.
Photobucket
A Photobucket digitális és fizikai formában is képes megőrizni az emlékeinket. Az ingyenes fiókban 2 gigabájt tárhelyet kapunk, ami sajnos ma már nem sok. Egy mobilos app telepítésével ehhez plusz 10 gigabájtot tehetünk hozzá. A feltöltés és a megosztás itt is egyszerű, az albumok jelszóval is védhetőek. Beépített szerkesztési funkciókat is kapunk, a fotóink alapján pedig ajándéktárgyakat is rendelhetünk.
Ti hol tároljátok a fotóitokat?