A dysarthria egyfajta motoros beszédzavar, amely agyi károsodás következtében alakult ki, s a betegeket meggátolja a köznapi tevékenységek végzésében. A beszélőt a hozzá közelállók (családtagok, barátok) megértik ugyan, azonban hivatalos helyen, munkahelyen stb. a betegnek nehéz kommunikálnia, ugyanis a betegségre jellemző elnagyolt artikuláció, lassabb beszédtempó miatt nehéz megérteni őt.
Calum Pringle, a skóciai Dundee-i Egyetem hallgatója kidolgozta egy olyan szoftver tervét, amely képes „lefordítani”, hogy mit mond a használója, a mondatokat pedig egy okostelefon képernyőjén olvashatja el a beszélgetőpartner. Az említett okostelefont Pringle egy sálban helyezné el, de természetesen más helyre is ki lehet tenni; táskaszíjra csíptetni stb.
A Subtle Subtitles munkanevű szoftvert egyébként Pringle édesanyja ihlette, aki ebben a betegségben szenved. Calum Pringle ezen a héten fogja bemutatni Dundee-ban, az egyetemen, illetve július 8-án Londonban, azzal a reménnyel, hogy a fejlesztők felkarolják a projektet, és valósággá váltják a tervet.