Rengeteg Lenovo laptop megfordult már a kezeink között a mainstream Legion 5 szériától egészen a kecses Slim 7 modellekig, de egyik sem nyűgözött le minket annyira első pillanatban, mint a Pro 7i. Ez az RTX 4090-nel és 13. generációs Intel® Core™ i9 processzorral szerelt szörnyeteg külsőre nem tolja túl a gamerséget, de bármilyen játékot megzabál reggelire, a kasztnija pedig olyan masszív, hogy szinte lehetetlen benne kárt tenni.
Idén a nyolcadik generációjához érkezett ez a sorozat, ami rengeteg változtatáson esett át az évek során. Vannak, amiket szeretett a közösség, és voltak olyanok is, amelyek nem feltétlen nyerték el azonnal a potenciális vásárlók tetszését, de szép lassan tökéletesre forrta magát a Lenovo receptje, és egy olyan gépet tettek le az asztalra, amibe tényleg nehéz belekötni.
Elegáns külső
Hogy gamer notebookról van szó, az azonnal egyértelművé válik, amikor az első felnyitásnál a szivárvány minden színében kezd világítani nemcsak a billentyűzet, hanem a gépház elejébe süllyesztett fénycsík is, ami egy sötét szobában gyönyörűen feldobja az asztalképet, de ha ezeket kikapcsoljuk, simán beolvadunk majd a könyvtárban vagy üzleti megbeszéléseken. A fedlapba mart Legion logó ezúttal nem világít, de a fényben szépen csillog, és az oldalsó szellőzők sem lettek félelmetesen nagyok vagy sportkocsisan áramvonalasak, de érezni rajtuk, hogy haragosan fújtat a rácsok mögé zárt szörnyeteg.
A kasztni az egyik legmasszívabb, amivel laptopban valaha találkoztunk, még komoly terhelés hatására sem hajlik be a keyboard deck, a zsanér pedig annyira stabilan tartja a kijelzőt, hogy egy zötykölődő autóban sem remeg a panel, miközben egy kézzel is kényelmesen fel lehet nyitni a fedlapot.
Portok tekintetében panaszra nem lehet okunk: jobb oldalt a gyártó védjegyének számító fizikai kapcsolót találjuk a webkamerához egy 3.2-es USB és a kombó jack társaságában, míg jobbra egy másik USB-A port és egy Thunderbolt 4 került. A csatlakozók nagy része így ezúttal is hátul van: a töltőcsatlakozó mellett ide került a gigabites Ethernet csatlakozó, a HDMI 2.1, két USB 3.2 Gen 1, valamint egy USB-C Gen 2 port is. Tavalyhoz képest tehát felcserélődött az USB-A és USB-C portok aránya, ennek fő oka többek közt az, hogy a perifériák jelentős része továbbra is a hagyományos csatlakozót használja, és a gamerek nem feltétlenül akarnak még elosztókkal is bíbelődni.
Funkcionális extrák
A 2,65 kilós gép mellé egy a korábbiaknál méretre kisebb, teljesítményét tekintve viszont felerősített, 330 wattos GaN tápot csomagolt a gyártó, ami további 950 grammal dobja meg a táskánk súlyát. Persze nem feltétlenül kell ezt magunkkal cipelni minden nap, hiszen mindkét USB-C támogatja a Power Delivery-t akár 140 wattal. Azt ugyanakkor elfelejthetjük, hogy bármennyit is fogunk érdemben játszani anélkül, hogy a hálózatra csatlakoztatnánk a vasat, még a 99,9 Wh-s akkumulátor ellenére sem.
A kasztni méreteiből adódóan ezúttal sem kellett összenyomni a klaviatúrát, mindennek jutott hely a funkcióbillentyűktől a numerikus részig. A kurzornyilak sem olvadnak bele a gombsorba, a billentyűút pedig kifejezetten hosszú, ami gépelésnél és játékoknál is nagyon reszponzív kezelést tesz lehetővé. A dobozban néhány extra kerámia gombsapkát is találunk, amikkel lecserélhetjük a WASD billentyűket. Az alap RGB profilok mellett a világítást akár gombonként teljesen külön is szabályozhatjuk a Lenovo Spectrum szoftveréből, a különböző billentyűkombinációkra pedig ezúttal is remekül hívja fel a figyelmet, ha lenyomjuk az Fn gombot. Az Fn+Q-val például a teljesítménymódok közt válthatunk, az Fn+R-rel pedig a panel képfrissítését szabályozhatjuk, 60 és 240 Hz között váltva.
Bizony, a kijelző nemcsak méretes, hanem villámgyors is. A 16 hüvelykes, 2560x1600-as felbontású, tehát 16:10-es képarányú IPS kijelző maximális képfrissítési sebessége 240 Hz. Emellé kapunk G-Sync támogatást, 500 nites fényerőt, és 100%-os sRGB színtérlefedettséget is. A kávák kifejezetten vékonyak, még alul is, fent pedig maradt hely a 1080p-s webkamerának, ami Tobii Horizon támogatással rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy képes lekövetni a fejmozgásunkat, így bizonyos játékokban anélkül is körbenézhetünk, hogy hozzáérnénk az egérhez.
Bivalyerős hardver
A legizgalmasabb dolgok azonban ezúttal is a motorháztető alatt rejtőznek. A gép lelke egy 13. generációs Intel® Core™ i9-13900HX processzor, ami 8 performance és 16 efficiency maggal, és a hyperthreadingnek köszönhetően 32 szállal dolgozik. Az akár 55W felvételére is képes chip 5,4 GHz-es turbó órajelének köszönhetően nincs olyan feladat, ami meg tudná akasztani a munkában, mindegy, hogy játékokról vagy kreatív alkalmazásokról van-e szó.
Vele szoros kötelékben dolgozik a 175 W TDP-s, 16 GB VRAM-mal szerelt GeForce RTX 4090, 32 GB DDR5 RAM, és egy 1 TB-os NVMe-SSD. Hozzánk ez a kimaxolt konfig futott be, de létezik szolidabb GPU-val és kevesebb memóriával szerelt változat is. Két masszív ventilátor és egy párakamrás hűtőrendszer tesz róla, hogy komoly terhelés alatt se melegedjen túl a hardver, de nyilván egy ilyen szörnyeteget nem könnyű kordában tartani.
És hogy mire elég ez a hardver? Bármire. A Cyberpunk 2077-ben Ultra beállítások és Ray Tracing mellett egy kis DLSS rásegítéssel simán 120 fps felett tudunk játszani, de hasonló a helyzet a Shadow of the Tomb Raiderben és a Red Dead Redemption 2-ben is. Nemcsak a kompetitív lövöldékben, de a Doom Eternalban is ki tudjuk hajtani a 240 Hz-es panel, tényleg nincs olyan játék, ami két vállra tudná fektetni ezt a vasat.
Természetesen egy ilyen hardvernek meg is kérik az árát, mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki nem akar kompromisszumokat kötni teljesítmény tekintetében, és a legerősebb GeForce kártya mellé a legerősebb Intel processzort akarja magával vinni minden nap. A 16 hüvelykes vasak közt azonban így sem akad párja a Legion Pro 7i-nek.