Napjainkban kijelenthető, hogy nincs olyan terület, ahol az informatika, az IT szerepe ne lenne kulcsfontosságú, hiszen az olyan digitális technológiák, mint a mesterséges intelligencia, a blockchain, az 5G, a robotika vagy az IoT ma már nem csak a Szilícium-völgyben népszerű hívószavak. Szerves részei az oktatásnak (ed-tech), a pénzügyeknek (fintech), az egészségügynek (health tech) és a jogi szektornak (lawtech) egyaránt.
Magyarországon az ELTE informatikusképzései a legkeresettebbek (Fotó: ELTE)
Az informatikai mesterképzés ereje
Hazánkban az informatikai képzések ranglistáját a legnívósabb magyar intézmény, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) vezeti, amelynek képzéseit a nemzetközi oktatás világában is nagyra becsülik. Többféle mesterképzési lehetőséget kínál, ezek mind olyan területek, amelyek iránt óriási a kereslet, az ilyen szakemberek kiemelkedő fizetésre és stabil jövőre számíthatnak.
Az autonómrendszer-informatikus MSc képzés egyedülálló, melyet csak az ELTE Informatikai Kara nyújt, ahonnan az automatizáció, a robotizáció, az önvezető autók és a mesterséges intelligencia fejlesztői kerülnek ki. Naprakész ismereteket szerezhetnek az egyik leggyorsabban fejlődő technológiai trend területén.
Az ELTE informatikus hallgatói valós projekteken dolgozva fejleszthetik a tudásukat
A nagy népszerűségnek örvendő programtervező informatikus mesterképzésen a hallgatók Budapesten és Szombathelyen szerezhetnek nemzetközi szinten is versenyképes diplomát. A képzésen kutatás-fejlesztési projektekben vesznek részt, ezáltal szaktudásukat tovább mélyítik a jelenkor legnagyobb technológiai kihívásokat képviselő területein. A Kar nemzetközi kutatási projektjeinek eredményeit beillesztette az oktatásba, így nyílik lehetőség az adattudomány, a mesterséges intelligencia, a kiberbiztonság, a fintech vagy az ipar 4.0 témájú angol nyelvű mesterképzési specializációkra.
A Geoinformatika és Térképész mesterképzési szak hallgatói nemcsak beszélni fogják a térképek vizualizációs nyelvét (geovizualizáció, 3D modellezés, multimédia), hanem a geoinformatikához, a műholdképek és távérzékelt adatok elemzéséhez, gyakorlati felhasználásához is érteni fognak.
A mesterképzésbe fektetett két év többszörösen megtérül, komplexebb, szélesebb körű tudás birtokába lehet kerülni, a legmodernebb technológiákat magabiztosan tudják kezelni. A hosszú távú szakmai előmenetel, és ezzel járó vezető pozíciók betöltése szempontjából elengedhetetlen a mesterdiploma megléte.
Válts IT-ra!
Az ELTE Informatikai Kara a másoddiploma megszerzését fontolgatók számára is kiváló lehetőség, ugyanis az egyetemen akár esti képzésen is meg lehet szerezni az informatikusi végzettséget. Szintén megfontolandó az ELTE mesterképzésére való jelentkezés azoknak is, akik karrierváltáson gondolkodnak, vagy akik a meglévő ismereteiket szeretnék bővíteni korszerű és versenyképes tudással. Mivel az ELTE által kibocsátott diplomákat a munkaerőpiacon komoly elismerés övezi, az egyetem IT-fókuszú képzései azonnali belépőt jelentenek a csúcstechnológia és az informatikai trendek krémjének világába.
Az ELTE január 28-i nyílt napján közelebbről is meg lehet ismerkedni az egyetem informatikai képzéseivel
Az ELTE IK képzéseibe most bárki betekintést nyerhet, az egyetem ugyanis január 28-án Nyílt Napot szervez, amelyet online tartanak, így akár az otthon kényelmét élvezve lehet közelebbi ismereteket szerezni az ország legnívósabb informatikai Karának működéséről, képzéseiről. A rendezvény előzetes regisztrációhoz kötött.
Az Informatika Kar működéséről az ELTE Tanulj Nálunk! weboldalán találsz további információkat.