A Starlink az elmúlt hónapokban többször is a tech magazinok címlapjaira került, és nem csak a technológiai fejlődésnek köszönhetően. Az orosz-ukrán háború kitörése után Elon Musk a szomszédos Ukrajnában is aktiválta a szolgáltatást, hogy kommunikációs lehetőséget biztosítson a külvilágtól elszakított ott élőknek, azóta pedig büszkén jelentette, hogy hiába próbálta megzavarni a jelet az agresszor, a szolgáltatás azóta is működik.
A Starlink lelke az az immár több mint 3000, alacsony Föld körüli pályán keringő műhold, amiket a SpaceX rakétái hordtak fel az elmúlt években, az amerikai Szövetségi Hírközlési Bizottsággal (FCC) kötött megállapodás értelmében pedig legalább további ezret még felküldenek majd.
A vállalat azonban nem akar megállni ennyinél, terveik szerint 50 ezer ilyen nagy hatótávolságú router keringene az űrben. A Starlink már most közel félmillió előfizetővel büszkélkedhet.
NSF-supported USAP scientists in #Antarctica are over the moon! Starlink is testing polar service with a newly deployed user terminal at McMurdo Station, increasing bandwidth and connectivity for science support. pic.twitter.com/c3kLGk8XBV
— National Science Foundation (@NSF) September 14, 2022
A Starlink immár hazánkban is elérhető (igaz, nem kifejezetten olcsó), de a segítségével sokkal izgalmasabb helyeken is lehet már internetezni. Nemrég Mozambik és Nigéria felkarolásával megvetették a lábukat Afrikában, terjeszkednek a Fülöp-szigeteken, és a napokban telepítettek terminált az Antarktiszon található McMurdo állomásra, ahol a kutatók értelemszerűen nemcsak a Facebookot tudják pörgetni, hanem a kutatási eredmények továbbítása is felgyorsul.