Nem a Microsoft az a cég, amely elsőre az eszünkbe jut, ha a nyílt forráskódról beszélünk. Az utóbbi években azonban a redmondi óriás egyre nagyobb szereplő ezen a téren is. A Linux windowsos alrendszere lehetővé teszi egyes linuxos szoftveres futtatását a Windows 10-ben, míg a Microsoft kiadta olyan régi termékek forráskódját, mint az MS-DOS vagy a Word for Windows. Tavaly pedig a GitHubot is felvásárolta.
Mi a következő lépcső? A Windows számológépe is nyílt forráskódú lett. Már elérhető a GitHubon, MIT licence alatt.
Bár a számológép nem valami izgalmas, az már annál meglepőbb, hogy a Microsoft egy alapterméket nyílt forráskódú projektté változtat. A Windows számológépe ráadásul nem is elavult program, hanem még mindig aktív fejlesztés alatt áll, és immáron bárki hozzájárulhat a jövőjéhez (ráadásul a Microsoft nem csak a forráskódot teszi közzé).
A felhasználók a jövőben jelenthetik vagy akár javíthatják is a hibákat, új funkciókat javasolhatnak, illetve megtanulhatják, hogyan alkalmazza a Microsoft a technológiáit az alkalmazásaiban. Sokakat persze rögtön az érdekelt, hogy milyen adatokat gyűjt rólunk a Microsoft.