Amikor az Intel 2017 elején bemutatta a Compute Card platformot, olyan moduláris jövőt festett le, amelyben egyszer megveszünk egy okostévét, internetképes otthoni eszközt vagy asztali PC-s dokkolót, és a későbbiekben úgy fejleszthetjük ezek processzorát, memóriáját és tárhelyét, hogy kihúzunk belőlük egy bankkártya méretű eszközt, és behelyezünk egy másikat.
Ez a jövő már sosem jön el, ugyanis a Compute Card-képes eszközökből eddig sem volt sok, az Intel nemrég pedig megerősítette, hogy végleg leállította a Compute Cardok fejlesztését. A jelenlegi generációt az év végéig forgalmazzák és támogatják. A dokk ára nagyjából 110 dollár, kártyát már 159-ért is lehet találni Celeron N3450-nel, 4 GB RAM-mal és 64 GB-os eMMC-vel. 517 dollárért pedig Core i5-7Y57 CPU, 8 GB RAM és 128 GB-os SSD van benne. Sajnos a platform azonban így már közel halott, tehát érdemesebb ugyanezt a pénzt inkább laptopba, táblagépbe vagy mini PC-be fektetni.
Az Intel moduláris jövőképe vonzó ötletnek tűnt, de több tényező is hátráltatta. A készülékgyártókat például semmi nem ösztönözte a platform átvételére, PC-t és okostévét is könnyebb és olcsóbb volt gyártani a már bevált technológiákkal. Az pedig egy cégnek sem kedvezett volna, hogy néhány évente kártyát cseréltet a felhasználókkal, ha jobban jár, amikor az illető teljesen új eszközt vásárol. A platform ráadásul nem is volt elég nyílt, és több előjele is volt már annak, hogy a moduláris eszközökre nem vevők a tömegek. Elbukott például a Google Project Arája, ami moduláris korszakot hozott volna a mobilpiacra. A Fairphone 2, az LG G5 sem talált be, és ami azt illeti, a Motorola Moto Modjai, valamint az Essential és a RED mobilos kiegészítői sincsenek ott minden háztartásban.