Az AMD mindent megtesz, hogy egy lépéssel (vagy többel) az Intel előtt maradjon, ezért a Next Horizon rendezvényén hivatalosan is bemutatta az első 7 nm-es chipeket, amelyek már az új, 2019-ben startoló Zen 2 architektúrára épülnek.
Az is hivatalos, hogy 2020-ban a 7 nm+ gyártástechnológiával készülő Zen 3 chipekre számíthatunk, 2021-ben pedig érkezik a Zen 4, amelynek már most tart a fejlesztése.
Az első Zen 2-es processzor mindenesetre Rome kódnév alatt fut, és adatközpontokba szánja az AMD. Valószínűleg a következő-generációs EPYC szerverprocesszorok felhozatalát erősíti majd.
Komoly teljesítménybeli növekedésre lehet számítani, akár 52 százalékosra, miközben a fogyasztás csökken. Az adatok titkosítása a memóriába történő átvitel során teljes mértékben támogatott. A moduláris dizájn keretében pedig a Rome processzorok 4-8 darab 7 nm-es chipletet kínálnak, amelyeknél a processzormagok 14 nm-es "I/O die" kombinálásában, memóriakontrollerrel vannak jelen.
Azt sajnos nem tudni, hogy a fogyasztói piacra mikor érkeznek meg a Zen 2 chipek, de az biztos, hogy elsőként a szerverpiac lehetőségeit aknázza ki az AMD.
Ezzel párhuzamosan egyébként az első 7 nm-es GPU is bemutatkozott: itt a Radeon Instinct MI50 és MI60. Az érdekesebb természetesen ez utóbbi, ami egy GPU-alapú számítási feladatokra összerakott processzor, adatközpontokba, hardveres virtualizációs funkciókkal. Immáron a Vega 20 GPU specifikációi is hivatalosak, hiszen a termék erre épül: 4096 stream processzorral, 4096-bites HBM2 memóriainterfésszel és 1800 MHz-es órajellel, 1 TB per másodperces sávszélességgel és 7,4 TFLOP/másodperces FP64 teljesítménnyel van dolgunk.
Sajnos a gyorsítóegység kizárólag Linux-támogatást kap, és kijelzőcsatlakozó sincs rajta, vagyis ez a legdrágább videokártya, amin nem fut a Crysis. A Vega 20-ra mindenesetre később Radeon Pro grafikus vezérlők is épülhetnek, amelyek már a Windowst és a macOS-t is támogatják.