A PC-s gyártók már évek óta kínálnak érintőkijelzős laptopokat, az Apple azonban nem állt be a sorba. Az óriás szerint az érintőképernyő okostelefonokba és táblagépekbe való, nem laptopokba. Az elképzelés persze változhat, ha egyszer az iOS-es appok támogatása megérkezik a Macekre.
Addig is marad a trükközés. Létezik például 99 dollárért olyan eszköz, hogy AirBar. Ennél azonban sokkal olcsóbban, aprópénzért és lehet érintőkijelzős MacBookot varázsolni.
A Project Sistine egy olyan módszer, amelynél érintésérzékennyé teszik a MacBookot, nagyon olcsón. Az alapötlet az, hogy egy megfelelő szögben elhelyezett tükör a laptop IR-kameráját eltéríti, így az nem előre, hanem a képernyőre néz. Mivel látja az ujjainkat, ezért reagál a mozdulatainkra is. Ehhez persze kell egy szoftver a Macre, ami mindent értelmezi, feldolgozza, és a tényleges műveleteket elvégzi.
A szoftver képes megállapítani, hogy hozzáérünk-e a kijelzőhöz, vagy csak fölötte tartjuk az ujjunkat. Az érzékelés persze nem túl gyors vagy pontos, de egy 16 óra alatt, aprópénzből összedobott projekthez képest dicséretes. Egy kis tükör, egy papírtányér, egy ajtózsanér és ragasztópisztoly kell hozzá. Mindez jó szögben tartja a tükröt, aminek a ShinyTouch nevű szoftver segít be.