A Sony ismét új szabadalmakat jegyzett be, amelyek egy mesterséges intelligenciával működő asszisztenst mutatnak be, amely valós időben kommunikálna a játékosokkal. Bár a vállalat évente számos újítással áll elő, nem mindegyik jut el a megvalósításig, azonban a mostani ötletek komoly fejlesztéseket hozhatnak a videojátékok világába.
A Sony évek óta dolgozik mesterséges intelligencia alapú funkciók beépítésén, hogy javítsa a játékélményt. Korábban már bejegyeztek egy autoplay funkcióval kapcsolatos szabadalmat, amely lehetővé tette volna, hogy a játékosok kihagyhassák a különösen nehéz vagy ismétlődő játékmeneteket. Egy másik érdekes elképzelés egy kis robot volt, amely egy adott karakter mozdulatait másolta volna a való életben.
Február 6-án a Sony egy újabb szabadalmat nyújtott be, amely egy "beszélgető digitális asszisztenst" ír le. Ez a rendszer lehetővé tenné, hogy a játékosok kérdéseket tegyenek fel, például "Melyik gomb a ugrás?" - és az AI-asszisztens azonnal válaszolna. Az asszisztens verbálisan, vizuálisan vagy akár haptikus visszacsatolással is reagálhatna, például egy rövid hangjelzéssel vagy képernyőn megjelenő szöveggel. A funkció különösen hasznos lehetne akadálymentesítési célokra, vagy azoknak a játékosoknak, akik nehézségekkel küzdenek egy adott játékban.
Ezzel párhuzamosan a Sony egy másik szabadalmat is benyújtott, amely egy "virtuális asszisztens a játékfelfedezéshez" elnevezésű rendszert ír le. Ez az AI népszerű PlayStation-karakterek stílusában kommunikálna, és segítene a játékosoknak egy-egy feladat megoldásában. A szabadalmi bejegyzés egy példát is említ, amelyben egy játékos a Horizon Zero Dawnban kérdezi, hogyan győzhet le egy ellenfelet - erre pedig Kratos arcképe jelenik meg a képernyőn, és adja meg a választ.
Bár nem minden Sony-szabadalom válik valósággá, a korábbi bejegyzések egy része végül mégis megvalósult. Például már 2015-ben szabadalmaztattak egy hordozható játékkonzolt, amely meglepően hasonlított a 2023-ban megjelent PlayStation Portalra.
Az AI-alapú asszisztensek bevezetése nagy lépést jelentene a felhasználói élmény fejlesztésében, és a Sony ezzel egy még interaktívabb és gördülékenyebb játékélményt kínálhatna a jövőben.