Az ARM egy olyan cég, amely a kutatások mellett a processzorok fejlesztésével foglalkozik, majd a terveit továbblicenceli a tényleges chipgyártóknak. A mobilpiacon minden meghatározó szereplő használja valamilyen formában az ARM megoldásait. Többek között a Qualcomm Snapdragon és a Huawei Kirin lapkák is.
Miközben az ARM a partnergyártók segítségével akár az Intel és az AMD babérjaira is törne a PC-kbe szánt processzorok piacán, addig a cég mobilos tervei is nagyon érdekesek.
Az ARM partnerei jelenleg a csúcskategóriás Cortex-A76-os magokat gyártják 7 nm-es technológiával. Az ezekre építő okostelefonok csak később jelennek meg a piacon, a legelső az októberben debütáló Huawei Mate 20 Pro lehet.
Idén az ARM partnerei megkapják még az A76 újabb, Deimos kódnevű generációját is. A tényleges termékek csak néhány hónap késéssel érkezhetnek. Az erre építő chipek lesznek az elsők, amelyek teljes mértékben 7 nm-es technológiával készülnek.
Ezeket váltják majd a Hercules chipek 2019 nyarán. Ezekből először 7, majd 5 nm-es verziók jönnek. Ez utóbbiakat 2020 közepére várhatjuk. A következő két évben tehát rengeteget fejlődnek majd teljesítmény és energiatakarékosság terén a mobilos chipek. A 7 nm-es Cortex-A76 már áttörheti a 3 GHz-es órajelhatárt, ugyanis kevesebb energiára van szüksége, kevesebb hőt termel, mindezek miatt emelhető az órajele.
Egyesek szerint az ARM tervei túl optimisták, ugyanis a kisebb és kisebb chipek tervezése egy dolog, a lapkák sorozatgyártása pedig egy másik téma. A gyártás komplexitása a zsugorítás mértékével arányosan növekszik, és már a 10 nm-es kategóriában is rengeteg a selejt. Az 5 nm-es gyártástechnológiát pedig ipari méretekben még csak nem is tesztelték.