A Google öt éve indította el a Project Loont, amelynek a lényege az, hogy a világ távoli, félreeső területein is biztosítson internetelérést. A Loon immáron az Alphabet önálló leányvállalata, és nemrég nagy áttörést ért el. 1000 kilométerről küldtek adatokat a léggömbjei.
A Loon ezzel a korábbi rekordját tízszeres mértékben tudta felülmúlni. Ezúttal mindenesetre hét léggömb dolgozott együtt egy hálózatban. A leghosszabb átviteli pont 600 kilométeres volt. A mérnököket irányító Salvatore Candido szerint a Loon antennák olyan pontosak, mintha egy ember 100 méterről találna egy labdával egy szemetesbe.
Candido szerint a Loon a felszíni megoldásokhoz képest 20-30-szor nagyobb területet tud lefedni, és adatokat küldeni a földön lévő felhasználóknak.
A Loon léggömbjei ráadásul 200 napig is képesek a levegőben maradni. Egy hurrikán pusztítása után ezek biztosították az internetelérést Puerto Ricóban is. Jövőre már Afrikában is szolgálatba állnak a léggömbök, többek között Kenyában. A hegységekkel tarkított területek komoly nehézségeket okoznak a hálózat kiépítésében, de a léggömböknek ez nem lesz akadály.