A hét elején úgy tűnt, újabb fejlemény odázhatja el még jobban a földi halandók számára is megfizethető videokártyák megjelenésének esélyeit, ugyanis egy programozó azt állította, sikerült megkerülnie az Nvidia szoftveres védelmét, amivel visszafogták az RTX 30-as szériás GPU-k teljesítményét, ha kriptobányász feladatok futtatását érzékeli a rendszer.
Nem sokkal később viszont kiderült, hogy (a bányászok szempontjából) ez túl szép volt, hogy igaz legyen, a BIOS-módosítást ígérő program pedig egy egyszerű vírus volt.
A megjelenését követően többen átvizsgálták, mit is csinál a szoftver, ami azt ígéri, hogy egy módosított Nvidia-driver telepítését és a videokártya szoftverének módosítását követően képes megkerülni az Nvidia Lite Hash Rate korlátozásait.
Egy automatizált elemzőplatform arra jutott, a program telepítője szinte biztosan vírus: az ellenőrzés szerint a Windows mappából töröl fájlokat, a rendszermappában létre is hoz állományokat, a Windows Defender vizsgálatai elől kivételként határozza meg a saját mappáját, illetve rendszermeghajtókat is keres, ami gyakran az USB-s adattárolók megfertőzésére használt módszer része, ahogy az abnormálisan magas CPU-használat is gyanús.
Az Nvidia megoldását feltörni hivatott programot kriptobányászok is tesztelték egy virtuális gépen, amit élőben is közvetítettek, miután rájöttek, hogy csalásról van szó, ezt a fenti videóban nézhetitek vissza. Az ő elemzésük szerint a telepítőben valójában több vírus is meglapul, amin keresztül nemcsak az adott számítógépet, hanem a vele egy hálózatban lévő rendszereket is igyekszik megfertőzni a rosszindulatú szoftver készítője.
Mivel a malware-t a Windows Defender is felismeri, ha megpróbáljuk futtatni, remélhetőleg csak kevesen hagyták figyelmen kívül a rendszer figyelmeztetését, és nem engedték szabadon garázdálkodni gépükön a vírust.