Meglehetősen furcsa és szokatlan ügy kezd elhatalmasodni az NZXT-n. A számítógépeik kinézetére igényes felhasználók által kedvelt márka egyik terméke, a H1 típusú ház egy ígéretes újdonságként indult, hiszen kifejezetten azokat célozták vele, akik mini-ITX méretű, de teljesítményben erős konfigurációt akarnak építeni.
Nos, a baj végül ebből lett. A kisméretű házba ugyanis csak egy ún. riser átalakítóval lehet behelyezni a grafikus kártyát, és ennek a kiegészítőnek a rögzítése már az alapoktól hibás terveken nyugszik.
Tudjuk ezt most már onnan, hogy az első, a konkrét szikrákat és lángokat megmutató videót követően a gyártó igyekezett gyorsan "eloltani a tüzet", az eredeti csomagolásban lévő fémcsavarok helyett műanyagokat küldtek ki azoknak, akik jelezték ezt az igényüket.
Az új rögzítők azonban nem oldották meg a fő problémát, ami konkrétan a riser átalakítót/fordítót érintik, hiszen maga ez az eszköz zár rövidre, és bármilyen fém tárgy érintkezésére szikrázni kezd. A hibát pedig nem a csavarok fajtája jelenti (és oldja meg), hanem a riser házhoz történő felfogatása nincs gondosan megtervezve, a nyomtatott áramkörön lévő csavarhelyek a teljes rögzítésnél érintkezhetnek a váz felfogatási pontjaival.
#Recall: NZXT H1 Computer Cases. Metal screws attaching the PCIe riser assembly to the chassis can cause a short/overheating; fire hazard. Get repair kit. CONTACT: 888-965-5520 or https://t.co/vXOa4baMuc & click “Contact” & “Customer Support”. Full notice: https://t.co/EMdMKJ8K62 pic.twitter.com/6Wlwt94K6X
— US Consumer Product Safety Commission (@USCPSC) February 16, 2021
A gyártó vezérigazgatója ugyan elismerte a hibát, és sajnálatát fejezte ki az eset kapcsán, első körben csupán a H1 értékesítését állíttatta le, illetve új szerelőkészletet (nem csak csavarokat) küldtek azok számára, akik ezt igényelték.
Mostanra azonban lépett az Egyesült Államokban illetékes, a fogyasztási cikkek biztonságos használatáért felelős kormányzati szervezet is, és visszahívást rendelt el a már eladott NZXT H1 számítógépházakra. Maga a folyamat nem lesz egyszerű a COVID-19 okán bevezetett korlátozások miatt, és bár a határozat csak az USA-ra és Kanadára vonatkozik, így is kb. 34 000 számítógépházat kell visszaszedni a felhasználóktól.