A Sony évek óta érdeklődik az ujjaink mozgását lekövető technológiák iránt, mivel a cég már 2020-ban is levédetett egy erre szolgáló ötletet a PlayStation VR kapcsán. Ebből sokan arra következtettek, hogy a PS VR második generációja a valóságba is átülteti a koncepciót, ám az idén piacra dobott headset nem élt a lehetőséggel. A gyártó ennek ellenére továbbra sem hagyja nyugodni a témát, egy friss szabadalom ugyanis szintén ezt boncolgatja, méghozzá a hagyományos konzolos kontrollerekkel összefüggésben.
Nemrég a GameRant hívta fel a figyelmet a japánok által bejegyeztetett legújabb megoldásra, amely egy rendhagyó módszert alkalmazna az ujjaink és a kezünk lekövetésére, s amivel végső soron virtuális gombokkal terjeszthetők ki a vezérlők funkciói. Az eljárás lényege, hogy a kontroller Wi-Fin vagy Bluetooth-on keresztül csatlakozó eszközökből érkező adatcsomagokat figyeli, ezek amplitúdó-változásai ugyanis még a legapróbb gesztusokra nézve is árulkodók lehetnek.
A Sony úgy véli, hogy a megoldással pontosan felismerhetők az olyan műveletek, mint az integetés, a gépelés vagy egy bizonyos gomb megnyomása, mivel ezek egy jól behatárolható CSI-nyomot hagynak maguk után. A cég a hatékonyság érdekében egy speciális mesterséges intelligenciás modellt is bevetne az adatok feldolgozásához.
A Sony szabadalma mindezen túl azt is leírja, hogy más eszközökkel, például egy kontrollerhez csatlakoztatott okostelefon kamerájával, távolságmérőkkel vagy mikrofonokkal is megoldható az ujjak lekövetése. Hogy aztán ebből bármi is visszaköszön-e a későbbi PlayStation-kontrollerekben, az már teljesen más kérdés, de az biztosra vehető, hogy a gyártó alaposan körbejárja a témát.
Nemrég egyébként egy másik érdekes Sony-szabadalom is napvilágot látott egy technológiáról, ami a kontrolleren keresztül segítené az elakadt játékosokat.