Nemrég még csak a fenyegetőzés szakaszában tartott a Facebook és Ausztrália viszálya, ami azért robbant ki, mert az ausztrál kormány új törvénytervezetével kényszeríteni akarta a nagy techcégeket arra, hogy fizessenek kompenzációt a helyi médiumoknak, mivel átveszik az azok által írt híreket. A Google egyből a fizetés mellett döntött, a Facebook viszont nem volt erre hajlandó, inkább letiltotta a hírek megosztását az egész országban.
Erre válaszul az egészségügyi minisztérium bejelentette, hogy ha a Facebook illetékesei így állnak a kérdéshez, akkor ők pedig nem fognak többé költeni a közösségi oldalon.
A háttérben persze mindeközben folytak a tárgyalások, melyek a jelek szerint sikerrel jártak: a Facebook bejelentette, napokon belül visszaállítják az eredeti rendet, újra lehet híreket olvasni és megosztani az ausztrál Facebook-oldalakon is.
A Facebook közleményéből az derült ki, hogy az ausztrál kormány végül több, számukra fontos pontban módosította az eredeti törvénytervezetet. A legfontosabb pont ezek közül az, hogy maga a Facebook döntheti el, mi minősül hírnek és mi nem - az eredeti tervek szerint ez a döntés nem a közösségi oldal kezében lett volna.