Rengeteg kiugrási lehetőséget, és legalább ennyi veszélyt rejt magában a kriptovaluta és az NFT piac. Heti szinten számolhatunk be hatalmas gazdagodásokról, de ugyanilyen gyakoriak a feltört rendszerekről, virtuális pénztárcákról szóló hírek is, amikor egy kamu valutából befolyó pénzzel lépnek le a fejlesztők, vagy épp hackerek kaszálnak hatalmasat.
A Check Point Research beszámolója szerint a legújabb támadásban a csalók figyelmetlen kripto tulajdonosokra vadásztak egy igencsak kifinomult módszerrel.
Elkészítették két népszerű virtuális pénztárca, a Phantom App és a MetaMask másolatát, és be is jegyeztek nagyon hasonló webcímeket: phantom.app helyett például phantonn.app címre költöztették az oldalt, egy böngésző címsávban pedig nem olyan könnyű észrevenni a különbséget. De természetesen nem az elgépelésekre építettek.
Az oldalaikat komoly összegekkel hirdették a Google-ben, így aztán ha valaki az eredetire keresett, ez volt az első találat. Ha valaki nem vette észre a hirdetést és kattintott, az eredetire kísértetiesen hasonlító oldalra került, és amint begépelte a felhasználói adatait, máris pórul járt. Az oldalak azóta természetesen már eltűntek, de egyetlen hétvége elég volt ahhoz, hogy durván 500 ezer dollár, vagyis 155 millió forint értékű kriptótól szabadítsák meg a tőrbe csalt áldozatokat.
Érdemes tehát mindig alaposan ellenőrizni, milyen oldalon is vagyunk, a Google-ben megjelenő hirdetésekre pedig még csak véletlenül se kattintsunk, ha pénzről vagy személyes adatokról van szó.