Az OpenAI decemberben izgalomba hozta az internetet, amikor elérhetővé tette a mesterséges intelligencián alapuló chatbotját, a ChatGPT-t. A gépi tanulással trenírozott nyelvi modell elképesztően kifinomult válaszokkal szolgál a legkülönbözőbb témákban, így néhány iskolában már be is tiltották a visszaélések miatt.
A szolgáltatás népszerűségéhez nagyban hozzájárult, hogy az inputra éhes OpenAI teljesen ingyen vetette oda a tömegeknek, néhány trükkös csaló viszont most a készítők helyett is igyekszik pénzt keresni vele.
Többen is beszámoltak róla, egy gyors kereséssel pedig bárki ellenőrizheti, hogy a Google Play Áruház és az Apple App Store-ja tömve vannak harmadik felektől származó alkalmazásokkal, amelyek a ChatGPT kliensének adják ki magukat. A letöltéskor természetesen benne van a pakliban, hogy kártevőt telepítünk a készülékünkre, a leggyakoribb módszer viszont az, hogy az appok állítólagos plusz funkciókért különféle előfizetéseket kínálnak a felhasználóknak.
Az igazság ezzel szemben az, hogy a ChatGPT-hez Androidra és iOS-re sem készült hivatalos alkalmazás, a szolgáltatásnak pedig jelenleg nincsenek prémium funkciói, így még csak elméletileg sem lehet valós alapja annak, hogy bárki pénzt kérjen érte. Aki tehát jót akar magának, az messziről kerülje el a mobilos áruházakat, és használja az OpenAI saját weboldalát, ahol már Google- és Microsoft-fiók segítségével is hozzáférhetünk a chatbothoz.
A fizetősség témájához kapcsolódóan érdemes megjegyezni, hogy a jelek szerint nem sokáig marad teljesen ingyenes a ChatGPT: az OpenAI már írja a várólistát a ChatGPT Professional néven érkező előfizetéses tagságra, amely olyan előnyökkel jár majd, mint a korlátlan mennyiségű napi csevegés és a gyorsabb válaszadás.