A balkezesség egyáltalán nem ritka jelenség, hiszen a kutatók szerint nagyjából 10 és 20 százalék között lehet a balkezesek előfordulása a Föld lakosságán belül. Magyarán a legkisebb számot alapul véve is közel 800 millió ember él a világon, aki a bal kezével ügyesebb, s akikről egész eddig nem gondoskodott a Google okosórás szoftvere, a Wear OS.
A korábban Android Wear néven futó operációs rendszer ugyanis alapból nem támogatta a képernyő 180 fokos elforgatását, így pedig a Wear OS-es kütyüket is csak úgy lehet a jobb karon hordani, hogy a legfontosabb gomb/gombok a balkezes viselő számára kényelmetlen oldalra kerülnek, akárcsak egy hagyományos óra esetében.
Ezért is vetette fel egy hozzászóló a Google hibavadász fórumán még 2018-ban, hogy hozzá kéne adni a repertoárhoz az elforgatást, ha már ez a szoftveres számlapokkal könnyedén lehetséges. Ugyan közel négy évbe telt, de nemrég végre megérkezett az üdvözítő válasz a fejlesztőktől: beépítették a kért funkciót, ám van egy komoly bökkenő.
A manuális elforgatást ugyanis csak a később érkező órák támogatják majd, vagyis az erre vágyó balkezesek nem tudhatják le a dolgot egy szimpla szoftverfrissítéssel, hanem sajnos mindenképp új eszközt kell vásárolniuk.
Lefties rejoice: Google will finally add an option to rotate the screen in Wear OS by 180°. If you wear your smartwatch on your right wrist, this may come in handy. https://t.co/lM1fEmahKQ
— Mishaal Rahman (@MishaalRahman) January 11, 2022
H/T Ultra_HR on Reddit pic.twitter.com/dZWXfeKLjf
Hogy mikor érkeznek az első támogatott órák, az egyelőre nem ismert, aki viszont nem szeretne csak ezért új ketyegőt venni, az megpróbálkozhat a külsős fejlesztésű szoftverekkel (a legismertebb a Lefty) is. Ami pedig a rivális watchOS-t illeti, ott nem okoz gondot a kérdés, az Apple okosórájában ugyanis beépített funkció a tájolás megváltoztatása.