Amikor Tim Cook-ék először piacra dobták 2015-ben az Apple Watch-ot, a vállalat elsősorban az értesítések megtekintésének és az azokra reagálás kényelmes módjaként értelmezte az eszközt. Meglehetősen gyorsan nyilvánvalóvá vált azonban, hogy az egészségi és fitnesz funkciók segítették elő az értékesítés növekedését, az Apple ennek megfelelően alakította ki termékfejlesztést a további modellek esetében.
A vállalat 2018-ban hozzáadta az EKG-funkciókat a Series 4-hez, beleértve az AFib detektálást is, tavaly pedig a véroxigéntelítettség mérésével növelte a 6. sorozat képességeit.
Az idén érkező 7-es széria még tovább lép ezen az úton: már képes lesz vér nélküli mintavételre is a vércukorszint megállapításához. Ez a módszer optikai érzékelő segítségével detektálja a vér glükózszintjét, így vérvétel nem szükséges hozzá.
Az Apple mellett a Samsung új okosórája a Galaxy Watch 4 is tartalmazni fogja ezt a funkciót, és mivel a cukorbetegség korunk egyik meghatározó problémája (a világon jelenleg több mint 240 millióan szenvednek ettől, 2025-re várhatóan 380 millióra ember lesz érintett, többnyire a növekvő lakosság, az idősebb átlagéletkor, az urbanizáció, az egészségtelen táplálkozás, a növekvő testzsír tartalom és a mozgásszegény életmód hatására), így nem árt, ha az óránk figyel ránk.
És van, amikor egy okosóra életet ment, ha nem is ér fel egy szűrővizsgálattal a viselése, a semminél biztosan több.