A YouTube az elmúlt hónapokban nem igazán tartott igényt az emberi moderátorokra a tartalmi szűréseket illetően, főképp a világjárvány okozta nehézségek és veszélyek miatt. Ez idő alatt a mesterséges intelligenciára és a gépi algoritmusokra épített a vállalat, hogy kiszűrje a nem kívánatos kontentet.
Mostanra azonban kiderült, hogy a mesterséges intelligencia nem elég jó, ezért visszahozzák az emberi moderátorokat, akik felügyelik a folyamatokat, és pontosabb rálátással bírnak az egyes esetekre, témákra.
A YouTube-on a mesterséges intelligencia meglehetősen igyekezett aktív lenni, április és június között 11 millió videót távolított el. Ezek közül sokat tévedésből, 320 ezer fellebbezésnél a videók felét vissza is állították. A YouTube vezetősége azonban biztosra akart menni a felhasználók védelme érdekében.
A YouTube részéről kényes dolog volt beismerni, hogy nem lehet csak a mesterséges intelligenciára hagyatkozni, hiszen manapság minden platformon egyre több a kéretlen és káros tartalom, a gyűlöletbeszéd és az álhír. A YouTube különösen nehéz helyzetben van, és összességében nem alapozhat csupán a felhasználói jelentésekre, moderátorokra és algoritmusokra.
Vagyis hiába nem elég hatékony az MI, az internetes óriások nem adják fel a gépi tanulási algoritmusok használatát, már csak azért sem, mert a 11 millió törölt YouTube-videónak több mint 50 százalékát az első megtekintés előtt sikerült törölni, 80 százalékot pedig 10 megtekintés alatt.
A gépi megoldás tehát szükséges, csak épp kellenek az emberek, akik felügyelik annak működését, és azokat a helyzeteket, utalásokat és összetett témákat is megértik, amiket az algoritmusok nem.