Évről évre nagy siker a Google saját gyártású és természetesen "tiszta" Androidot futtató telefonja, a Pixel. Jelenleg a 7. szériánál tartunk, a hírek pedig máris szivárognak arról, milyen technológiákat terveznek a jövőre esedékes modellekbe.
Ez a hír azonban most nem erről szól, inkább visszarepít minket 2017-be, a második Pixel idejébe, amikor még nagyon-nagyon másképp néztek ki az okostelefonok. A Google azonban mai szemmel nézve is high-tech azonosítás tervezett bele:
íriszszkennerrel látták volna el Pixel 2-őt.
Azaz a szokásos ujjlenyomat-alapú azonosításon túl a felhasználó a szemével is feloldhatta volna a telefont.
Ez egy most kiszivárgott képsorozatról derül ki; a prototípusban így nézett ki a felület, amellyel beállítható a funkció:
A mobil tartalmazott egy infravörös LED-fényt és egy ehhez passzoló szűrővel ellátott kamerát az előlapon, így történt volna a szkennelés. A hátlapról lehagyták a vakut és az Android témája sem stimmel, nyilván azért, mert tényleg csak egy tesztváltozatról van szó.
A Google nem lett volna az első, aki ezt a technológiát alkalmazza: akkor már a Microsoftnak, a Samsungnak és a Fujitsunak is volt ilyen mobiltelefonja. A szakmában közmegegyezés, hogy az íriszszkenner egy fokkal gyorsabb és megbízhatóbb, mint az arcfelismerés, ám drágább is, ráadásul az ujjlenyomat-alapú azonosítás így is messze a legjobb, így nem csoda, hogy végül szanálták az ötletet.