Az űrkutatás iránt érdeklődő média hosszú hetek óta követte a Blue Ghost útját. A kisautó méretű szonda tudományos eszközökkel indult a Hold felszínére, majd némi keringés és várakozás után, március 2-án megkísérelte a landolást. Ez a feladat hibátlanul sikerült.
A szonda leszállt a Hold Föld felé néző oldalának északkeleti sarkában, egy vulkáni kráter közelében. A hely neve egyébként Mare Crisium, vagyis Válságok tengere.
A projekt második szakasza most kezdődik, ez viszont már sokkal kevésbé lesz izgalmas a űrutazás szerelmeseinek: a Blue Ghost tíz műszere nekilát a felméréseknek. A szonda tulajdonosa, a Firefly Aerospace szeretné kivizsgálni az égitest geológiai jellemzőit, és a napszéllel való kölcsönhatásokat. Akármit is hoznak az eredmények, a texasi vállalat a sikeres landolásának köszönhetően már mindenképpen történelmet írt.
A Firefly Aerospace lett a második magáncég, ami képes volt leszállni az égitest felszínére. Az első a houstoni Intuitive Machines volt, aminek Odysseus egysége tavaly hajtotta ezt végre. Eddig egyébként összesen öt nemzet (az egykori Szovjetunió, az Egyesült Államok, Kína, India és Japán) tudott sikeresen leszállni a Holdon.