A Honor egy hete, a Samsung egy napja jelentette be új mobiltelefonjait, amelyek közös vonása, hogy a hardver nem sokat változott, leginkább ráncfelvarrás és gyorsítás történt, viszont szoftveresen komoly fejlesztések mentek végbe mindegyik csúcsmobilnál.
A Samsung a One UI 7-tel, a Honor a MagicOS 9-cel érett, de ami talán még fontosabb, hasznos AI-funkciókat épített be a mobilok rendszereibe, hogy olyan új szolgáltatásokra is képessé váljanak ezek a készülékek, amelyekre eddig nem.
A gyártók természetesen ezeket a fejlesztéseket már-már úgy aposztrofálják, mintha egy újabb butatelefon-okostelefon váltás szemtanúi lennénk.
Sokkal jobb fényképek és videók, személyi asszisztens, telefonvezérlés hangutasításokkal, generatív MI és még folytathatnánk - csupa divatos, hangzatos és izgalmas funkció. Ugyanakkor legalább ennyi kérdés is van, amelyekre nem mind született még pontos válasz.
Hallgasd meg a Millásreggeli 01.23-ai interjúját itt.
A Honor Magic7 Pro készüléket már teszteltük is, a Samsung Galaxy S25-öket és a Galaxy AI-t pedig részletesen bemutattuk cikkünkben. Maradt azonban rengeteg kérdésünk még, ahogy az sem teljesen egyértelmű, milyen fogadtatása lesz a piacon ennek a software first szemléletnek a mobilok tekintetében. A Millásreggeli január 23-ai IT-rovatában arról beszélgettünk, vajon az emberek megemésztik-e, hogy a mobiljukra ezután AI partnerként tekintsenek, és persze hogy ezért hajlandóak-e kifizetni a prémium árat. Az alábbi linken meghallgathatod az adást podcast formában, ahol ezek mellett a Samsung Galaxy Ring okosgyűrűről, és annak létjogosultságáról is beszéltünk.