A greenwichi-i középidőt (Greenwich Mean Time, GMT) hivatalosan még 1961-ben váltotta fel a jóval pontosabb egyezményes koordinált világidő (UTC), amely a földi időszámítás alapját adja, és világszerte 80 laboratórium nagyjából 450 atomórájának mérései alapján kerül meghatározásra.
Bármilyen tűpontos legyen is azonban ez a módszer, a Hold esetében problémás a használata, mivel az eltérő gravitációs mezőből eredően a szomszédos égitesten 58,7 mikromásodperccel gyorsabban telik az idő, mint a Földön. Az eltérés ugyan elhanyagolhatónak tűnhet, a Holdra irányuló küldetések tervezését viszont így is megnehezíti, ezért az amerikai kormány egy új holdi időzónát szeretne bevezetni.
A BBC beszámolója alapján a Fehér Ház utasítást adott a NASA-nak az úgynevezett Coordinated Lunar Time (LTC), vagyis a koordinált holdidő megalkotására, ami kiküszöbölné a Föld és a kísérője közötti időszámításbeli különbségekből eredő problémákat, legyen szó privát vagy állami missziókról, köztük az ismételt holdra szállást célzó Artemis-programról.
Kevin Coggins, a NASA kommunikációs vezetője a téma kapcsán elmondta, hogy az atomok energiaállapotának változásaira épülő atomórák más ütemben ketyegnének a Holdon, mint a Földön, ezért értelemszerű, hogy ha egy másik égitestre látogatunk, akkor mindegyiknek "saját szívverése" lesz. A problémával viszont nem csak az amerikaiak foglalkoznak, az Európai Űrügynökség (ESA) ugyanis szintén egy új időszámítási rendszeren dolgozik.
Bármilyen formában is valósuljon meg végül a holdbéli időzóna, a szabvány bevezetéséhez nemzetközi megállapodásra lesz szükség, valamint egy koordináló szervet is ki kell majd nevezni. Az egyezményes világidő esetében az 1875-ben alapított Nemzetközi Súly- és Mértékügyi Hivatal látja el a feladatot, így nem kizárt, hogy a Hold időszámításában is a párizsi intézmény lesz az illetékes.