Vitathatatlan, hogy az idei év a közel keret nélküli kijelzők trendje mellett nagyon komoly áremelkedéseket is hozott a mobilos zászlóshajók mezőnyében. A felhasználók többsége szerint ez az áremelkedés a fejlesztési költségek ellenére sem indokolt vagy lenyelhető a vásárlók által.
A legtöbben általában az Apple csúcskészülékeivel példálóznak, amelyeknél már évek óta megfigyelhető, hogy egyre drágábbak, Európában pedig igen komoly felárral lehet megvásárolni mindegyiket. Mindennek a hátterében persze árfolyamingadozások, adókérdések és egyebek is szerepet játszanak.
Egy dolog azonban biztossá vált: a Google árazási szokásokban követi az Apple-t.
Tavaly a Pixel és a Pixel XL vételára szinte sokkolta a Nexus-rajongótábort, ezek a modellek most 100 dollárral olcsóbbak lettek, legalábbis Amerikában. Úgy fest, hogy innentől ebből szokás lesz, akárcsak az Apple-nél.
Ahogyan sajnos abból is, hogy Európában semmit nem jelent a dollárban becélzott vételár. Európában igen komoly felárral kell számolni a Pixel 2 és a Pixel 2 XL készülékeknél, ahogyan azt a PhoneArena táblázata is mutatja.
Kapacitástól függően a Pixel 2 650 vagy 850, a Pixel 2 XL 850 vagy 950 dollárba kerül. Németországban ugyanezekért a 64 és 128 GB-os modellekért dollárban számolva 944-et, 1073-at, 1109-et vagy 1239-et kell fizetni. A legmagasabb árak Olaszországban lesznek, ott a Pixel 2 XL alapverziója 1169 dollárba (989 euróba) kerül.
Ez a váltás jól mutatja, hogy a Google minden tekintetben a legnagyobb halakkal akar úszni (apró hibák azért akadnak). Sajnos a termékek elérhetőségét illetően azonban még messze elmarad az Apple-től, a Samsungtól vagy a Huaweitől.