Hirdetés

Palmer Luckey cége veszi át az amerikai hadsereg AR headsetjeinek gyártását a Microsofttól



|

A Microsoft úgy döntött, kivonul a katonai hardverfejlesztésből.

Hirdetés

A Microsoft kiszáll az Egyesült Államok hadseregének IVAS (Integrated Visual Augmentation System) programjából, és az eszközök gyártását az Anduril Industries veszi át. A védelmi technológiára szakosodott vállalatot Palmer Luckey, az Oculus VR alapítója hozta létre, és most célja, hogy "a katonákat technomágusokká" alakítsa fejlett technológiai rendszerekkel.

A IVAS projektet eredetileg a Microsoft vezette, miután 2021-ben egy 22 milliárd dolláros szerződést kötött az amerikai hadsereggel. A rendszer a HoloLens technológiára épült, és célja a katonák helyzetfelismerésének, navigációs képességeinek és harctéri hatékonyságának növelése volt. Azonban a fejlesztés során számos probléma merült fel: a headsetek mérete és súlya túlzott volt, és az egyik legnagyobb biztonsági aggályt az jelentette, hogy a kijelző fénye nagy távolságból is láthatóvá tette a viselő fejének pontos helyzetét. Emellett a költségek is kérdésessé váltak, és a hadsereg arra kérte a Microsoftot, hogy csökkentse az eszközök árát.

Hirdetés

A Microsoft döntése, hogy kiszáll a hardvergyártásból, összhangban van azzal a stratégiájával, amely szerint inkább a felhőalapú technológiákra és mesterséges intelligenciára fókuszál. A vállalat továbbra is biztosítja az IVAS számára a szükséges szoftveres és AI-alapú infrastruktúrát, de a tényleges eszközök fejlesztését és gyártását az Anduril veszi át.

Palmer Luckey ambiciózus elképzelésekkel érkezik a projekthez. A technológiai vállalkozó szerint az IVAS egy olyan "új utat" nyit meg az emberi képességek kiterjesztésében, amely meghaladja a hagyományos érzékelés korlátait, és lehetővé teszi, hogy a katonák "a múlt, a jelen és a jövő egyesített képét" lássák a harctéren. Luckey szerint az Anduril célja, hogy a katonákat és az autonóm fegyverrendszereket szorosabb együttműködésre késztesse, és olyan technológiát hozzon létre, amely túlmutat az emberi forma és gondolkodás korlátain.

Az Anduril átvétele azonban még a Pentagon jóváhagyására vár, de a védelmi minisztérium valószínűleg támogatni fogja a változást. A Microsoft kivonulása a hardverfejlesztésből lehetőséget teremt az Anduril számára, hogy saját megoldásaival alakítsa át az AR-alapú katonai technológiát, miközben a hadsereg egy költséghatékonyabb és jobban testre szabható rendszert kap.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.