Az emberiség már a 19. század óta álmodozik a Mars meghódításáról, az ambíciózus küldetés azonban olyan komoly akadályokat vet fel, melyek legyűréséhez még rengeteg kutatás és fejlesztés vár a tudósokra.
Az előkészítés egyik legfontosabb területe a szimulátorokban zajlik, ahol a NASA már képes olyan körülményeket teremteni, melyek hűen tükrözik, miféle viszontagságokkal kell szembenézniük a majdani úttörőknek a vörös bolygón töltött mindennapok során.
Az amerikai űrhajózási hivatal még tavaly nyáron jelentette be, hogy jelentkezőket toboroz egy hosszabb távú szimulált küldetéshez, a kiválasztási folyamat pedig most ért révbe, nemrég ugyanis bemutatták azt a négy fiatalt, akik a részvételükkel szolgálják az űrkutatás fejlődését.
Az elsődleges legénység három nőből és egy férfiból áll: Lauren Cornell, Monique Garcia, Christopher Roberts és Madelyne Willisa az alábbi képen balról jobbra láthatók. Rajtuk kívül pedig két tartalékos, Justin Lawrence és Madelyne Willis is bekerült a kiválasztottak közé.
A NASA egyebek mellett arra kíváncsi, hogy az asztronauták mennyire képesek hatékonyan dolgozni egy zsúfolt környezetben összezárva, valamint hogy milyen viselkedést tanúsítanak a komoly pszichológiai kihívást jelentő körülmények között.
Ennek érdekében a legénység 45 napot tölt majd a programért felelős HERA (Human Exploration Research Analog) központjában, ahol egész pontosan a Mars Phobos nevű holdjára tartó utazást szimulálják majd. A teszt még a Föld és a Phobos közti kommunikációs késedelmet is hűen visszaadja, így az utolsó napokban a résztvevők csak 5 perces csúszásokkal vehetik majd fel a kapcsolatot az irányítással.
Ha érdekel, hogy milyen környezetben zajlik a vizsgálat, érdemes megnézni a NASA nyáron megosztott videóját, ami alaposan körbejárja a HERA szimulátorát: