Rengetegen szeretik a természetfilmeket és az állatkerteket, előbbi viszont nem elég interaktív, utóbbiért pedig ki kell mozdulni. A koronavírus-járvány óta azonban egyre népszerűbbé vált egy új módszer, amely elhozta az arany középutat: az otthonunkból követhetjük figyelemmel, hogyan zajlik a különféle állatok élete, legyen az egy akvárium, egy sasfészek vagy a Namib-sivatag egyik itatója.
Nem példátlan ez hazánkban sem, hiszen többek között egy madárparkot is lehet bámulni, azonban az egyik legérdekesebb és a nagyvárosban élők számára a leghiánypótlóbb az a Henflix nevű Youtube-csatorna elindulása, amely egy, a Heves megyei Bátoron található tyúkudvarról közvetít.
A csatornán két stream is zajlik egyszerre. Az egyikben (Tyúkságok) a baromfiudvar történéseit követhetjük figyelemmel, és a leírás szerint ez csupa izgalom: "van itt szerelem, szex, intrika, komoly csaták és sok-sok bicebócaság". Ezt értelemszerűen inkább napközben érdemes követni, akkor tyúkokat gyöngytyúkokat, galambokat, nyulakat és egy komondort is láthatunk, de azért van éjjellátó funkció is a kamerán, így akkor sem marad le senki az eseményekről, ha sötét van:
A másik a tyúkolba enged betekintést, ahol éppen a thai-hint félvér kakas, Dimitri tengeti mindennapjait, aki sokkal harciasabb a társainál, ezért külön tartják. A Jurassic Parkból azonban megtanultuk, hogy az élet utat tör magának, így nem meglepő, hogy Dimitrihez beszökött egy búzaszínű tyúk, Mogyoró, szóval kész Trónok harca az egész:
Aki többet is szeretne annál, hogy a tollasokat bámulja, annak a Henflix honlapja különböző érdekességekkel szolgál az állatokkal kapcsolatban, és közelebbről is meg lehet ismerni azt a bandát, amely után kémkedünk a streamek során. Sőt, aki szeretné, meg is etetheti a tyúkokat, ehhez csak kreditet kell venni, aztán az élő közvetítést nézve egy kóddal már küldhetjük is a tápot nekik.
A Henflix mögött egyébként a 2021-ben alapított Bárányfelhő-bodorító Egyesült áll, amelynek célja a fenntartható fejlődés és a környezetvédelem elősegítése a kistelepüléseken, mivel a klímaváltozás elleni küzdelemben a háztáji gazdálkodás nagyon fontos szerepet kap.