Attól még elég messze vagyunk szerencsére, hogy a mesterséges intelligencia a Terminátor filmek-féle Skynetté eszkalálódjon, de azt látni kell, hogy az MI nemcsak a jó ügyeket segíti, hanem a kiberbűnözők dolgát is alaposan meg tudja könnyíteni. Erre remek példa az a tesztszoftver, amely mesterséges intelligenciát használ a jelszavak feltöréséhez.
Az alkotó célja az volt, hogy bemutassa, mennyire nincsenek biztonságban online fiókjaink. És mire ezt olvasod, könnyen elképzelhető, hogy még újabb módját találták meg a bűnözők az MI rossz célra való felhasználásának.
Így dolgozik az MI a jelszavakkal
A kísérletet egy amerikai biztonsági cég, a Home Security Heroes készítette, néhány igen nagy méretű adatbázis és a PassGAN, "új generációs" jelszótörő szoftver segítségével. A kísérlet során a PassGAN számára az adatokat két neurális hálózat szolgáltatta. Az egyiket jelszavak előállítására használták, a másikat pedig arra, hogy az első hálózat által kreált jelszavak közül kiszűrje azokat, amelyek erősen mesterséges "szagúak", vagy legalábbis nehezen megjegyezhetők, így nem érdemes velük próbálkozni. A mesterséges intelligencia tehát nem magát a jelszót találta ki, hanem a jelszó kitalálásához szükséges próbálkozások számát csökkentette le drasztikus mértékben.
Gyere, és legyél te is PCW Max tag!
Olvasd tovább minden cikkünket és élvezd a tagoknak járó extra kedvezményeket egész hónapban akár egy pizzaszelet áráért!
Kipróbálom