A Samsung 2012-ben indította a C-Lab Inside programot, amelynek lényege, hogy a Samsung alkalmazottak innovatív ötleteit támogatja, valamint segíti azok megvalósítását. A C-Lab Inside mellett 2018-ban létrejött az Outside program is, amely dél-koreai inkubációs programokkal együttműködve segíti pénzügyi támogatásokkal és irodai munkaterület biztosításával a résztvevő startupokat.
A C-Lab szokásos éves rendezvénye a koronavírus miatt elrendelt korlátozásokbó adódóan elmaradt, viszont a Samsung egy digitális bemutató keretein belül leplezte le a legjobb ötleteket. A projekteket négy kategóriába sorolva díjazták, így a mesterséges intelligencia, egészség és wellness, szórakozás, valamint család és életstílus témakörökben ismertette a Samsung a kiemelkedő ötleteket.
Air Pocket
Az Air Pocket nevű fejlesztés az egyre komolyabb légszennyezés problémájára hívja fel a figyelmet. Az Air Pockettel magas koncentrációjú oxigént tárolhatunk az üvegcsékben, amelyek egy másodperc alatt cserélhetők a kapcsolódó eszközökből. Az üvegcséket kompatibilisnek tervezték kültéri és beltéri készülékekkel, valamint egy speciális arcmaszkkal is.
Food & Sommelier
A digitális borszakértő fejlesztés leginkább azok számára készül, akik igyekeznek minden ételhez megtalálni a lehető legjobban illő palack bort. A mesterséges intelligencia által vezérelt algoritmus ebben segíti a felhasználókat, és az egyéni preferenciák alapján ad javaslatot optimális étel-bor párosításra.
Scan & Dive
A Scan & Dive egy úgynevezett IoT (Internet of Things) eszköz, vagyis internet alapú hálózaton keresztül képes felismerni információt. A C-Lab eszköz felismeri a szkennelt tárgyak anyagszerkezetét, és ez alapján javasol a felhasználó számára ideális tisztítási lehetőséget. A Samsung meglátása szerint a Scan & Dive-ot leginkább a mosoda iparágban, valamint az élelmiszerek disztribúciójában lehetne a legeredményesebben alkalmazni.
Flux Planet
A Flux Planet alkalmazásával az emberek a valódi énjük alapján, 4D szkenneléssel hozhatnának létre avatárokat, amelyek VR és AR színterekben is használhatóak lennének. Ezen belül a projekt legérdekesebb része a mesterséges intelligenciával támogatott digitális ruhapróbálás lehetősége, amelynek hála valódi próbálás nélkül is látható, hogyan mutatnának az egyes darabok az embereken.
Olly
Az Olly-t a készítők "hordozható napfény" megoldásként emlegették, ami természetesen kis túlzás, viszont az eszköz célja, hogy természetes energiával lássa el az embereket. Az Olly-t használók így olyan fényt kapnának, amely a lehető legjobban hasonlít a napsugarakra. A készülék egy töltéssel akár 6 órán keresztül is üzemeltethető, és főként azoknak lehet vonzó, akiknek napközben nincsen lehetőségük arra, hogy a szabad levegőn, természetes fényben dolgozzanak vagy pihenjenek.
A 2021-es Samsung C-Lab további kiemelkedő projektjeit az alábbi videós összeállításokban láthatjátok.