Megszokhattuk már, hogy a Facebook számára nem az emberek magánszférája az elsődleges fontosságú dolog. A Bloomberg jelentése most újabb bizonyíték minderre. Kiderült ugyanis, hogy több száz külsős partnernek fizetett a Facebook azért, hogy a Messengerben lezajlott hangalapú beszélgetéseket lehallgassák és legépeljék.
A külsős dolgozók privát beszélgetéseket hallgattak le, néha egészen vulgáris jellegűeket is. Azt egyikük sem tudta, hogy erre miért van szükség.
A Facebook megerősítette, hogy igazak a jelentések, ugyanakkor az Amazont, az Apple-t és a Google-t ért kritikák fényében úgy döntött, hogy szintén leállítja ezt a programját. Vagyis emberek többé nem hallgatóznak a felhasználók hangfelvételei után.
Miért volt erre eleve szükség? Arra volt kíváncsi a Facebook, hogy a mesterséges intelligenciája megfelelően dolgozta-e fel az üzeneteket.
Mark Zuckerberg korábban az amerikai kongresszus előtt tagadta, hogy a Facebook hanganyagokat gyűjtene a felhasználóktól azért, hogy hirdetéseket tegyen eléjük vagy kitalálja, mit kellene a hírfolyamban megjeleníteni. A vádakat akkor összeesküvés-elméletnek nevezte az ügyvezető.