Hirdetés

Megérkezett a Samsung Galaxy S25 trió – kipróbáltuk az új csúcsmobilokat!



|

Patikamérlegen mért hardveres finomhangolás nyakon öntve egy nagy fazék AI-jal - a Galaxy S25 trió sok újdonságot hoz, de nem úgy, ahogy ezt eddig megszoktuk, ami miatt néhányan csalódottak lesznek.

Hirdetés

Vajon van még olyan, amit nem lehetett tudni a Galaxy S25 szériáról a megjelenés előtt? Azt gondoltuk, már mindent ismerünk és láttunk a kiszivárgott adatok, képek, diák alapján, ám amikor lehetőségünk nyílt bemutató előtt kipróbálni a három új csúcstelefont, rögtön egyértelmű volt, hogy van még a Samsung varázskalapjában néhány trükk, amikre érdemes odafigyelni. Magyarországon három új S25-ös Galaxy mobil jelenik meg, többféle színben lesznek elérhetők minden szolgáltatónál és a szaküzletekben is. A nagy kérdés, milyen újdonságot hoznak, és kinek éri meg váltani rájuk. Bemutatjuk a három új Galaxy-t, az S25-öt, az S25+-t és az S25 Ultrát, a leendő AI partneredet!

Itt a káva, hol a káva?

Már a kiszivárgott képekről is látszott, hogy kialakításukat tekintve változnak a 2025-ös Samsung Galaxy S25-ös mobilok. Ez talán a legszembetűnőbb, ráadásul kézben tartva is azonnal érezheted a változást. A dizájnerek a trendet követték, vagyis a mobil oldala már teljesen lapos és viszonylag széles is, így a keret szépen fekszik a kézbe, jó és stabil tartást ad a telefonnak. A kijelző teljesen sík, a sarkok lekerekítettek mindhárom mobilnál, viszont a keret nem nyúlik a kijelző fölé, ha ilyesfajta kijelzővédelemre vágysz, tokot kell használnod.

Egészen sokkoló látvány a Galaxy S25 Ultra bekapcsolásakor, ugyanis a káva 15%-kal keskenyebb lett. Ez azt jelenti, hogy a tavalyi modellel kb. azonos méretű mobilba 6,8 helyett 6,9 colos kijelző is belefért, ráadásul a lekerekített sarkoknak hála kicsit kényelmesebbé is vált, az AMOLED-kijelző körüli fekete keret pedig már éppen, hogy csak látszik - majdnem a fizikai keretig ér a hasznos kijelző felület mind a négy oldalon.

A két "kistesó" S25 és S25+ esetében az AMOLED 2X kijelző 6,2 és 6,7 colosak, 1-120 Hz között adaptívan változtatják frissítésüket, a védelemről pedig Gorilla Glass Victus 2 gondoskodik. Az S25 Ultra ezen a téren szintet lép, itt a 6,9 colos, 2600 nites csúcsfényerőre képes AMOLED 2X kijelzőt Gorilla Glass Armor védi, a Victus 2-es védelem a hátlapot őrzi (ahogy a kisebb modelleknél is). A csúcsmodellnél maradva az oldalkeret titánium, viszont az IP68-as besorolást mindhárom modell megkapta.

A kamerafelállás mindhárom mobil esetében szinte teljes mértékben megegyezik a tavalyi modellekkel: az S25 és S25+ 50 MP+12 MP+10 MP hátlapi és 12 MP előlapi kamerákkal lett felszerelve. Az S25 Ultra esetében az ultraszéles látószögű kamera szenzora 50 MP-esre nőtt, a főkamera maradt 200 MP-es, a 3×-os zoomkamera 10 MP-es szenzorral dolgozik, az 5×-ös zoomkamera pedig 50 MP-es szenzort kapott. Ehhez természetesen minden megszokott segítség (például lézeres fókusz, automatikus HDR, LED-es villanó hozzátartoznak, és az ultraszéles látószögűt leszámítva optikai képstabilizálás is van az S25 Ultrában.

A videózás terén a 8K@30 fps a tető, természetesen itt is van képstabilizálás, HDR-felvétel és sztereó hangrögzítés, ami viszont újdonság, hogy Log-videóformátumot is kezel a mobil (mint a képeknél a RAW nyers formátum), ami az utófeldolgozás során nagy előny lehet, és profibb végeredményhez vezethet.

Gyorsítás és polírozás

Hálózatos részen, illetve csatlakozások, hangzás stb. terén nincs előrelépés az S25-ösök esetében, Wi-Fi 7, dual SIM, eSIM, 5G, NFC, teljes GPS adott, a Type-C csatlakozás OTG-ként és videókimenetként is funkcionál, a Bluetooth lépett szintet 5.4-es verzióra. A kijelző alatti ujjlenyomat-érzékelő ultrahangos, van DeX-támogatás, arcfelismerés és sztereó hangzás is.

Ami viszont nagyot lépett előre, az a központi egység, itt mindhárom S25-ös modell egységesen a legújabb Snapdragon 8 Elite for Galaxy chipet kapta meg. Fontos a "for Galaxy" kiterjesztés, ez ugyanis azt jelenti, hogy (ahogy korábban is volt) a Qualcomm megemelte az órajeleket az alapmodellhez képest. A Samsung a hűtést is átdolgozta, nagyobb párakamra, jobb légáramlás és hatékonyabb hőátadó közeg került az S25-ökbe, így az ígéret szerint a throttling és a melegedés miatt nem fog főni a fejünk (mobilunk). A RAM belépőkapacitása 12 GB, amihez 128, 256, 512 GB és 1 TB tárhely kapcsolódhat - a 128 GB-os tárhely csak az S25-nél lesz elérhető, az 1 TB-os pedig csak az Ultránál. Szintén változás az S25 Ultra esetében, hogy a készülékházba rejthető S-Pen elvesztette Bluetooth-funkcióját, viszont a mobil továbbra is érzékeli azt a kijelző felett, csupán a távoli mobilirányítás lehetősége veszett el.

Hardveres oldalon nagyjából ennyiben merülnek ki a változások, az akkumulátor maradt sorrendben 4000, 4900 és 5000 mAh-s, a töltés pedig szintén sorrendben 25, 45 és 45 wattos. Adott a vezeték nélküli töltés is, sőt az S25 Ultránál 15 Wattról 25 Wattra nőtt a tempó.

A fizikai méreteket tekintve az új készülékek nem térnek el sokban elődjeiktől. Talán a legjobban érezhető változás az S25 Ultra esetében a súlycsökkenés: 233 grammról 218 grammra fogyott le az új modell, valamint 8,6 mm-ről 8,2 mm-re karcsúsodott a vastagsága. A sima S25 szintén 0,4 mm-rel vékonyodott, viszont tömegéből csupán 5 grammot veszített. Az S25+ esetében is hasonló változásokat vélhet felfedezni az, aki laborkörülmények között hasonlítja össze a két mobilt, vagy nem riad vissza a technikai specifikációk átböngészésétől: 0,4 mm vékonyodás és 6 gramm fogyás.

Galaxy AI - amikor a mesterséges intelligencia adja el a mobilt

Már az S25 széria beharangozója sem arról szólt, mekkora szenzor, milyen SoC és mennyi RAM kerül az új mobilokba, úgy tűnik, a gyártók lassan felhagynak a számháborúval (bár a mobilok vastagságánál még tart ez a mm-faragás). A számok és technológiai kifejezések helyett a mesterséges intelligenciára épülő szolgáltatásoké a főszerep, ezekből kell annyira kezes, hasznos és hamar megkedvelhető megoldásokat adni, ami miatt a felhasználók az adott mobilt fogják választani vásárláskor.

Hirdetés

A Samsung nem ma kezdte az AI-funkciók beépítését, és már az S24-es szériával érkező One UI 6 kezelőfelületbe és appokba is integrált jó néhány, főként a fotózás és a jegyzetelés, produktivitás területén hasznos szolgáltatást. Az S25-ös szériával érkezik az Android 15-re ültetett One UI 7, ami ezen a téren hoz komoly változást, valamint a meglévőket fejleszti tovább, mint például a bekarikázással keresést.

Az egyik legfontosabb újdonság, hogy a Google Cloud és a Gemini előre telepítve érkezik, sőt, jó néhány Samsung Galaxy AI funkció is erre épül. A Cross App Action, vagy magyarra lefordítva Többszintű appkezelés például lehetővé teszi, hogy magyarul beszéljünk a telefonon futó Gemini-hez, ami a parancsunk alapján képes beépített Google és Samsung appokat meghívni és irányítani. Például rákereshetünk kedvenc csapatunk következő meccseinek időpontjaira, és kérhetjük, hogy ezeket vegye is fel naptárunkba. Kereshetünk specifikus helyeket is a közelünkben (például vegán, állatbarát kávézót), és ugyanebben a parancsban azt is megadhatjuk, hogy a találatot küldje el üzenetben a megadott ismerősünknek. Ez a chat alkalmazás lehet az SMS-kezelő Üzenetek, vagy a Whatsup. Szintén a Cross App Actionnel kompatibilis a Spotify, viszont érdekes módon a YouTube Music egyelőre nem.

A Gemini néhány telefonfunkció vezérlésére (például hangerő, Wi-Fi ki/bekapcsolás, app-indítás) szintén rávehető, ám a komolyabb parancsokat még sajnos nem tudja végrehajtani (például szövegméret változtatása). Ilyenkor ugrik be a Bixby, ami ezekre is képes, viszont itt kénytelenek vagyunk ma még angolra váltani - a magyar nyelv megjelenésének időpontja még nem ismert. További kellemes hír még, hogy az S25-ökön a Gemini Advanced is elérhető, sőt magyarul is tudsz vele csevegni.

Szintén sokak örülnének egy meglévő, de nálunk letiltott funkcióra: ez nem más, mint a telefonhívások rögzítése, amelyből utána a mobil azonnal szöveges leiratot is készít, sőt, akár összegezni is képes az elhangzottakat. Mi videón láttuk ezt a funkciót működés közben, és azonnal megvett minket, de sajnos az EU-ban egyedül Olaszországban érhető el, máshol nem.

A kezelőfelület is jelentősen megújul. Az ikonkészlet modernebb lesz, az értesítési sáv pedig kétféleképpen húzható le: bal oldalról az értesítések, jobb felülről pedig a gyorspanel a beállításokkal. Ez persze nem kötelező érvényű, ha a régi jobban tetszett, visszaállhatsz rá. Az értesítéseket amúgy a Galaxy AI sorrendbe teszi, és amelyekkel többet lépsz interakcióba, azokat előrébb sorolja, jobban kiemeli.

Teljesen új a Now Bar funkció, ami a lezáró képernyő alján mutatja az éppen háttérben futó, aktív appok állapotát. Például zenelejátszót, időzítőt stb. amikhez vezérlőgomb is jár, hogy a telefon feloldása nélkül tudd ezeket vezérelni.

A másik ilyen újdonság a Now Brief, ami a napszaknak megfelelően összegzi a teendőidet, egészségi állapotodat stb. Ha Samsung okosórával (vagy gyűrűvel) is felszerelkeztél, az alvásod minőségéhez igazodó napi tippeket is ad, az időjárásra is figyelmeztet, kezeli a naptárbejegyzéseidet és így tovább. Amennyiben ezt délben vagy este indítod, úgy a tartalom, a javaslatok is ehhez mérten változnak. Információink szerint a Now Brief harmadik féltől származó applikációból is képes adatokat behúzni és elemezni, ám ezek listája és kivitelezése még nem ismert.

Az AI a barátod, de még nem tud mindent

Aki már próbálta a korábbi Samsung AI-funkciókat, megtapasztalhatta, hogy például egy-egy képszerkesztésnél az AI-képgeneráló négyféle változatot ajánl fel minden parancsra. Ezt a Samsung egyre csökkenti mostantól, viszont a korlátlan újragenerálás megmarad és generálás után lehet promptolni az eredményt a még pontosabb újragenerálás érdekében.

Videófelvétel során rossz fényviszonyok esetén AI-alapú zajszűrést alkalmaz a mobil (on device, nem felhőalapon), vagyis az információhiány miatt eddig elhomályosított, zajként értelmezhető pixeleket elemzi, és több képkocka alapján AI-rutin határozza meg az ottani tartalmat - az eredmény: láthatóan kevesebb zaj az esti felvételeken. A videóvágásnál szintén találkozhatsz az AI-jal. A videó alatt rögzített hangot több hangsávra bontja a mobil Hangsávszerkesztője, és meghatározza, hogy ezek közül mi a beszéd, a környezeti szélzaj, a zene és az egyéb zavaró tényezők. Ezt követően mindegyik hangsávnak külön-külön állíthatod a hangerejét, így például egy-két pöccintéssel kiszedheted videódból a zajt.

A többi, már megismert Galaxy AI funkció is megtalálható lesz a One UI 7-et futtató S25-ös mobilokon, ám sajnálatos módon a magyar nyelv továbbra sem érhető el, és erre megfelelő időpontot sem sikerült szereznünk a Samsung Magyarországtól.

Fontos kérdés még ennyi AI láttán, hogy meddig marad mindez ingyenesen elérhető az S25-tulajoknak. A hivatalos válasz szerint 2025 decemberéig egészen biztosan, ezt követően pedig csak tippek vannak. Abban lehet bízni, hogy az eszközön futó AI-funkciók mindvégig azok is maradnak, a felhőalapú megoldásoknál semmiféle hír nincs erről.

Árak, elérhetőség, támogatás

A Samsung Galaxy S25, S25+ és S25 Ultra mobilok a nagyobb szaküzletekben és minden hazai mobilszolgáltatónál elérhetők lesznek. A két kisebb modell ezüst, kétféle kék és menta színekben, az Ultra pedig fekete, ezüstös kék, szürke és fehéres szürke színekben választható február 7-étől. A szoftveres támogatás terén nincs változás, amivel mi továbbra is elégedettek vagyunk: 7 OS-frissítés, 7 év biztonsági frissítés jár a mobilokhoz.

Samsung Galaxy S25 (128 GB): 379 990 Ft

Samsung Galaxy S25 (256 GB): 409 990 Ft

Samsung Galaxy S25 (512 GB): 499 990 Ft

Samsung Galaxy S25+ (256 GB): 499 990 Ft

Samsung Galaxy S25+ (512 GB): 549 990 Ft

Samsung Galaxy S25 Ultra (256 GB): 599 990 Ft

Samsung Galaxy S25 Ultra (512 GB): 669 990 Ft

Samsung Galaxy S25 Ultra (1 TB): 769 990 Ft

Ha a tavalyi S24-es trióval hasonlítjuk össze az árakat, 10, illetve 20 ezer forintos drágulás figyelhető meg, de nem mindegyik modellnél (például a 256 GB-os S25 Ultra ára változatlan). Szerencsére az ijesztő pletykák nem váltak valóra (legalábbis Magyarországon nem), amelyek drasztikus áremelkedést lengettek be.

Természetesen előrendelői akcióval is készül a Samsung. Ennek keretében február 6. éjfélig megrendelve tárhelyduplázó akcióban szerezheted be az S25-öket (a kisebb tárhelyes változat áráért az eggyel nagyobb tárhelyeset kapod, feltéve persze, hogy van ilyen). Emellett előregisztrációhoz kötött 20 ezer forintos kupont is lehet(ett) igényelni, március 31-ig pedig a Doktor24-gyel együttműködve minden S25/S25+/S25 Ultra és Galaxy Ring vásárló 70 ezer forint értékű egészségügyi szűrőcsomagot igényelhet, amit ez év április 30-áig lehet felhasználni.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.